Оксана Олійник. Поки вас немає вдома

826

Одна цікава людина запитує у фейсбука: чому, мовляв, мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства?

Мы – це українська культура, якщо хто не зрозумів, про яку саме культуру йдеться.

Вчасне спостереження. Приємно дивує, что вы тоже заметили. И раз уж вопрос прозвучал, поговорімо про це.

Культура – це не те, що відбувається, поки вас немає вдома. Її неможливо застати в доброму стані, роками не дивлячись в її бік.

Бо ситуація яка. Спочатку ви виєте, що прикрити ВК і ОК – ущемление прав человека и тирания. Потім – що как же мы без российского кино. Далі – що квоты на радио не работают. Пізніше – що нельзя запрещать ввоз российских книг, это же Пушкин, это же Достоевский! Після цього – що ну как можно образование на украинском, ну вот скажи на украинском тригонометрическая функция. Далі – що все равно, на каком языке обслуживание, лишь бы вежливое. Я все перелічила? Ах, ні, ще одне: їдучи з Василькова до Києва, ви терміново переходите на русский язык, а то ещё подумают, что вы с какого-то села, ей-богу. Ну і соцмережі на русском, мы же все здесь культурные люди. А потім питаєте, почему мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства.

В акробатиці є такий принцип: куди голова, туди й тіло. Так от: поки ваша голова накручує перегляди Дудю, поправляє статистику Медузі й піднімає в чартах Моргенштерна, ви взагалі не тут. Вас немає вдома.

Усе, що в цей час робиться у вас вдома, робиться без вас. Без вашої участі. Без вашої допомоги. Долаючи ваш спротив, саботаж, знецінення.

І коли ви питаєте, почему мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства, я хочу відповісти запитанням на запитання: а ви не ох…ли часом?

 

https://www.facebook.com/ksn.oliynyk

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!