Юрій Касьянов. Десять днів до війни. Чи готова Україна до початку повномасштабних бойових дій?

1433

Війська на кордоні накопичуються, атмосфера розжарюється. Що можемо ми? .. Або битися, або капітулювати.

Не будемо себе обманювати. Путін жене війська до наших кордонів не для того, щоб нас налякати. Лякані. Швидше небесна твердь впаде на наші голови, ніж українці злякаються Путіна.

Я думаю, Путін хоче воювати. Наплювати йому на Візу і Майстер кард, рахунки в швейцарських банках, і дітей, які живуть і навчаються в Німеччині. Ставки високі: або Велика Німеччина (Росія), або всі помруть.

Війська на кордоні накопичуються, атмосфера розжарюється. Істерія в російських ЗМІ виправдовує будь-який варіант вторгнення Кремля.

Варіант номер один: не відкрите втручання, “ихтамнет”, “північний вітер” “відпускників”, як це було у 2014-2015 роках. Завдання: розгром угруповання ЗСУ на Донбасі, вихід на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей. Загроза Дніпру, Запоріжжю, Харкову, Одесі. Переговори з чистого аркуша, на вигідних для Кремля умовах.

Варіант номер два: під виглядом “контрнаступу” ЛНР/ДНР вихід за лінію Харків-Дніпро-Запоріжжя-Миколаїв-Одеса. Забезпечення безперебійної подачі води до Криму. Ще більш жорсткий торг на переговорах про майбутнє України.

Варіант номер три: модифікація варіанту номер два, поєднаного зі знищенням критичної військової інфраструктури — складів, штабів, засобів ППО, аеродромів у глибині території України. Захоплення аеродрому в Гостомелі, і ще 5-10 регіональних аеродромів. Створення опорних військових баз на їхній основі.

Завдання: перехопити ініціативу, показати, хто в домі господар, встановити де-факто контроль над країною, посилити тиск на українську владу і зарубіжних партнерів.

У будь-якому випадку тимчасові рамки операції вторгнення — не більше 10 діб. Завдання утримання територій не ставиться. Головні цілі — примус України до капітуляції на умовах васальної залежності від Росії і примус Заходу до переговорів з переділу світу в Східній Європі, зняття санкцій та визнання анексії Криму.

Що можемо ми? .. Або битися, або капітулювати. Довга бійка, затяжна війна, численні втрати — тільки це змусить Путіна піти з України. Тимчасово.

Першоджерело.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!