Юрій Бутусов. Kyiv Post закрили через місяць після публікацій матеріалів Pandora Papers

Видавець не може собі дозволити сваритися з владою, його основний бізнес абсолютно залежить від особистих стосунків із чиновниками.

8 листопада один із найбільших забудовників Одеси та Києва Аднан Ківан без будь-якого попередження раптово звільнив увесь колектив головного англомовного видання в Україні Kyiv Post. Ківан заявив, що набрав собі нову редакцію – з інших журналістів під тією самою назвою! Тобто причина звільнення – не відсутність фінансування, причина – невдоволення політикою видання.

Це сталося через місяць, після того як 8 жовтня Kyiv Post опублікував випуск газети з інформацією про причетність президента Зеленського до найбільшого офшорного скандалу Pandora Papers.

І рівно через чотири дні після підписання Зеленським закону про олігархів, який передбачає внесення до списку олігархів, обмеження їхніх контактів із держчиновниками та можливість позбавлення олігархів прав на володіння будь-якими ЗМІ.

Під дію закону Ківан може підпадати, як і інший великий бізнес, він сам оцінює свій статки в 1 мільярд доларів. Утримання видання для Ківана був статусною справою, але зараз різко змінилося, і респектабельне видання стало дуже незручним для мільярдера. Він міг відкрити інше видання навіть без закриття Kyiv Post, статки дозволяють. Але хтось не дозволив мільярдеру утримувати й надалі незалежний ресурс.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Ківан не може собі дозволити сваритися з владою, його бізнес абсолютно залежить від особистих стосунків із чиновниками державних контролюючих та регулюючих організацій у сфері будівництва. На жаль, є підстави припускати, що закриття Kyiv Post є реальним тиском на свободу слова.

Офіс президента шукає всі можливості, щоб змусити ЗМІ, що критикують владу, змінити свою редакційну політику. Підкупити, залякати, змусити когось знайти якісь важелі впливу на тих, хто збирається продаватися – варіантів і виконавців багато.

Сподіваюся, всі, хто піде працювати в новий проєкт у ситуації, коли діючий колектив викинули на вулицю, розумітимуть, що вони вчинять у цій ситуації як штрейкбрехери, які не поважають своїх колег за професією. Тому якщо власник Kyiv Post хоче адекватного ставлення до свого нового проєкту, він має врегулювати всі питання із раптово звільненим трудовим колективом.

glavcom.ua

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.