Ярослав Макітра. До чого призведе безсистемна децентралізація

1113

Децентралізація перетворюється в феодалізм.
Олігархи (і феодали різних мастей) беруть під контроль регіони, а регіональні еліти або грають з ними або в кращому випадку – «на себе» без оглядки на центр формування коаліцій на місцях закріпили повний провал «загальнодержавних» партій в місцевих виборах. Зеленський в 2019-м електорально зруйнував ці проекти опонентів, а свій він не закінчив будувати і центральна влада, політики втрачають залишки контролю за регіонами.
Безсистемна децентралізація з передачею ресурсів на місця (при відсутності конституційних змін з чіткими правилами контролю за регіонами з центру) тільки поглиблює прірву між регіонами і центром.
Правоохоронна система, яка могла б бути запобіжником, не працює. Залишилося ще дати право громадам на створення муніципальної поліції – перетворити приватні охоронні фірми олігархів в поліцію і на кордонах тергромад, областей господарі виставлять блок-пости. З Нового року чекаємо парад регіонів і громад зі своїми особливими позиціями за державними (!!!) питання. І хай допоможе нам Господь зберегти державу!

lenta.ua

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!