Герман Обухов. «Гроза на горизонті: історія з СРСР може повторитися»

Світові ринки штормить. Американські біржі втратили за два для 11 трлн доларів. Порівняно з цими потрясіннями все інше видається іграшками. Що найпримітніше – не можна робити жодних прогнозів, як не можна робити прогнозів у божевільні, яким став Білий дім. Вводячи мита для всіх країн і навіть для островів, де живуть тільки пінгвіни, президент Сполучених Штатів керувався «рекомендаціями» неіснуючого економіста.

Це стало щойно відомо американським ЗМІ. Сам Трамп не може нічого пояснити. Сенатори та конгресмени республіканської партії один за одним почали висловлювати своє невдоволення рішеннями президента, які ведуть країну до прірви. Обіцянки Трампа «світлого та багатого майбутнього» залишаються привабливими лише для людей з неповною середньою освітою. Для Трампа невідомо, що основи глобальної економіки полягають у принципах судин, що сполучаються. Якщо США підняли ввізне мито для імпортних автомобілів і комплектуючих для американських автомобілів, то автомобілі, зібрані в Америці, не можуть стати дешевшими за імпортовані.

Це про ситуацію в глобальній економіці, потрясіння якої мало торкнутися України, Росії, та й інших колишніх республік СРСР, які майже нічого не продають до Сполучених Штатів. Україна на сьогоднішній день хоче знати лише одне – коли закінчиться війна? Тут ми бачимо також абсолютне нерозуміння Білого дому та Держдепартаменту – з ким вони мають справу у Москві? Росія сьогодні це неофашистська держава, війна для якої є парадигмою та невід’ємною частиною існування. Ця війна не зупиниться за помахом чарівної палички президента Трампа, який не факір і не месія, якщо не може відрізнити Австралію від Австрії та плутає кобеля з кабелем. Про який світ можна говорити під його «чуйним керівництвом»? Він здатний лише на маніпуляції та шантаж тарифами, що веде лише до краху репутації Республіканської партії та ставить під сумнів його здатність далі керувати країною. Про світ в Україні, як проект Трампа, треба забути.

У 1989 році радянські війська знаходилися у всіх 15 республіках СРСР, а також у Польщі, Східній Німеччині, Чехословаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії, Монголії, В’єтнамі та на Кубі. Наразі армія Росії перебуває в Білорусі і намагається залишитися в Україні. Бази РФ є у Вірменії, Грузії (Абхазія та Південна Осетія), Таджикистані, Киргистані, Казахстані, Молдові та Сирії. Допомогти їй піти з цих країн здатний Євросоюз із Канадою та Сполученими Штатами. Трамп не вічний і навіть у його каденцію не виключено такого розвитку подій. Вирішення цієї проблеми за допомогою економічної блокади не має альтернативи. Якщо до ЄС та Півн. Америці підключиться Китай та Японія, це прискорить процес розпаду Росії кратно. Після чого коричнева чума, яка змінила червону холеру, зникне на карті світу разом із Росією назавжди. Звільняти від російської армії тимчасово окуповані території України не доведеться. Вона не просто сама звідти піде, вона розчиниться.

Чим закінчаться переговори про світ представників Білого дому з окремими персонажами ОЗУ Росії не знає ні Трамп, ні Путін, ні навіть Всевишній. Путінська мафія може бути і хоче повернутися до дружніх відносин зі Сполученими Штатами, але вони далеко, а Китай поряд. Варто Пекіну «підняти брову» (за словами апологета російської пропаганди Соловйова) і Москва зрозуміє все. Сполучені Штати не допоможуть їй від слова “зовсім”. У зв’язку з цим міркування про те, – чи хочуть російські війни?, безглузді. У політичному відношенні – хочуть, в економічному – немає. З’єднати не з’єднується неможливо. Радянський Союз розпався не тому, що всім набрид її керманич – комуністична партія, а тому що тоталітарний соціалістичний лад зносився і повністю зжив. Економіка вбила останній і рішучий цвях у труну радянської імперії. Історія повторюється. Найбільше розпаду Росії чекає Китай, якому дістанеться чимала частина Сибіру і Далекого Сходу як протекторат. Решта розбіжиться в різні боки – хто до Європи, хто в Азію, а хто взагалі в небуття. Ось у цьому ми маємо їм допомогти.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Обозреватель