Галина Пагутяк. «Маленька свічка»

У моєму дворі стоїть уже декілька років невеличка крамничка з харчами. Торгує у ній молода жінка, що живе поряд. У неї є малі діти, які бавляться разом з іншими дітками на майданчику. У неї повно друзів, які часом, коли немає відвідувачів, сідають на сходах і бесідують, наглядаючи за дітьми.Мені не треба чекати оповіщення про кінець світу. Він настане тоді, коли ця жінка не відчинить кіоск о 8-й ранку і не зачинить о 8-й вечора.Двічі на рік – на Різдво і Великдень крамничка зачиняється. Ні вимкнення світла, ні повітряна тривога не змусять жінку покинути свій пост. Подібно, вона навіть не є власницею.Принаймні, ще недавно не була нею.

Щоранку я підходжу до вікна – відчинено. Такі самі завзяті постачальники. У найчорніші дні війни вони привозять продукти. І це діє заспокійливо.І не питайте, чому вона не біжить в укриття.Бо тут панельні будинки і сховатися ніде.Якби не малий бізнес, не тисячі отаких кіосків з хлібом, водою і молоком, ми б не вистояли.

Вчора я зайшла на Нову Пошту відправити подарунки на Миколая. Черга була велика, але через 20 хвилин я все зробила. Я ніколи не бачила, щоб хтось працював так чітко і швидко. Похвалила молодого працівника, як швидко і гарно він працює і, знаєте, що він відповів: «Спокійно». Так він оцінив свою роботу. Незворушний спокій – ось що рятує в критичній ситуації.

Є хасидська притча про маяк. Почався нічний шторм і кораблі могли розбитись, бо вогнище на маяку не вдавалося розпалити – скінчились дрова. Доглядач узяв свічку, маленьку, все, що у нього залишилось, і став підніматись на вежу.» . »Куди ти мене несеш, господарю?» – спитала свічка. «А щоб ти освітила шлях кораблям, котрі пливуть по морі.» « Та що ти таке кажеш? Мій вогник слабий і маленький, він і твою комірку не освітить.» « Світи як можеш і як умієш, свічко, я не прошу у тебе багато», – попросив її господар. Коли вони піднялись на сам верх вежі, чоловік запалив від свічки лампу, теж не дуже велику, яка була обставлена дзеркалами, і враз засіяло таке велике світло, що всі кораблі, що пливли на той час до рідної гавані, змогли щасливо повернутися.»

До слова. Маленькі свічки для підігріву горять довше і краще ніж усі ці понтові свічки з запахами, чи звичайні високі свічки. Згоряють до кінця і не чадять.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

facebook