Оксеник Сергій біографія

705

Оксеник Сергій (Сергій Семенович Іванюк)

Сергій Оксеник (літературознавець, письменник, журналіст, критик і перекладач)

Сергій Семенович Іванюк (літературний псевдонім — Сергій Оксеник) народився 7 січня 1952 р. у м. Миколаєві. Закінчив СШ № 48 в Миколаєві, вчився на факультеті журналістики КДУ ім. Т. Г. Шевченка. Проходив практику в Миколаївській студії телебачення. Із 1976 до 1980 року працював на республіканському радіо. У період з 1981 до 1983 року — завідуючий відділом журналу “Піонерія”. Працював у редакції журналу “Слово і час”.

Із 1991 року працював над проектом відродження Києво-Могилянської академії. 1992 року, після її відкриття, став деканом факультету гуманітарних наук, а з 1994 по 2000 року — ректором. Зараз він працює на кафедрі літератури й іноземних мов Києво-Могилянської академії, викладає два курси: “Основи літературної творчості” та “Українська драма першої половини ХХ ст.”.

За відгуками студентів, “Хороший спеціаліст, грошей не бере, з почуттям гумору, в міру вимогливий, непогано ставиться до студентів”.

Подарував науковій бібліотеці НаУКМА колекцію книг, перлиною якої є книга Віктора Аскоченського “Кієвъ с древнейшимъ его училищем Академіею” (1856 р.).

Із січня 2006 року — головний редактор журналу “Однокласник”.

Сергій Іванюк почав публікувати оповідання для дітей у 1980-х рр. 2004 року вийшла перша книга пригодницько-фантастичного роману “Лісом, небом, водою” під назвою “Лисий”. 2005 р. вийшло друге видання цієї книжки. А 2007 р. — друга книга роману, що називається “Леля”.

Має понад 100 публікацій українською, російською, німецькою, англійською, шведською, грузинською, чуваською та іншими мовами. У тому числі — переклади з англійської та російської.

Оксеник Сергій твори:

Джерело: ukrlib.com.ua

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!