Народився у 1900 р. в Конотопі в багатодітній родині залізничного кондуктора. По закінченні міського училища працював на заводі, потім пішов добровольцем на фронт, а після революції був у Червоній армії, партизанив. Повернувшись до Конотопа, створює молодіжний загін для боротьби з повстанцями, військами Директорії та білогвардійцями, бере участь у першому з’їзді українського комсомолу, а в 1918-му вступає до партії.
З 1919 р. працює в Києві у центральному бюро зв’язку та інформації при народному комісарі у військових справах України, а в 1920-му стає комісаром кавалерійського полку. Після завершення Першої московсько-української війни очолює в Конотопі відділ народної освіти, редагує газету, стає членом Конотопської Ради робітничих і солдатських депутатів.
Дивовижно, як така людина могла писати настільки проникливі метафоричні поезії. Перші свої спроби П. Коломієць показав Павлові Тичині, потім познайомився з М. Рильським та А. Казкою. З 1926 р. починає друкувати поезії в журналах “Червоний Шлях”, “Життя й Революція”. У 1930-му видав збірку поезій “Партитура тривоги”, до якої ввійшло всього 11 віршів. Друга збірка “Садівник” уже не вийшла.
10.11.1930 р. П. Коломієць застрелився перед арештом.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Коломієць Павло твори:
- За снігопадом тань
- Караван
- Літня ніч
- Манометр
- Мені здається…
- Ой, згубилась блакитними днями…
- Осінь
- Снігом ніч
- Стежка
- Тінь рожевих згасань – за плечима…
- Харків
Джерело: