Відбулося урочисте нагородження переможців ХХІV-го Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

У Києві відбулося урочисте нагородження переможців ХХІV-го Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, організаторами якого є міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України,  Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» та  Інститут української мови НАН України.

 

Звісно, можна зрозуміти усі хвилювання організаторів цього заходу, пов’язані з небезпекою атак ворога. Пам’ятаємо ж, що подія відбувалася під час російсько-української війни і всіх загроз, пов’язаних з нею. Тож перед початком дійства учасників було проінструктовано, у яке бомбосховище у разі повітряної тривоги спуститися.

А до актової зали міністерства освіти і науки України з’їхалися цього дня з усіх куточків України переможці ХХІУ-го конкурсу, вчителі української мови, які готували школярів і студентів до мовного турніру, батьки, меценати.

Дійство розпочалося з хвилини мовчання за тими, хто віддав своє життя, захищаючи нашу державу, Гімн України виконав Національний президентський оркестр і його солісти Сергій Гурець та Ірина Кулик, а також учасники дійства.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 Сертифікати стипендій Президента України вручала заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська

А потім на сцену запросили заступницю керівника Офісу Президента України Олену Ковальську, яка привітала переможців із заслуженими нагородами, наголосила на важливості мовного конкурсу і вручила сертифікати стипендії Президента України володарям першої премії у всіх номінаціях – 9 школярам, 3 студентам і 3 курсантам та студентам вищих військових навчальних закладів. Нагадаємо, володарі першої премії отримуватимуть Президентську стипендію з 1 вересня, цілий рік, тобто впродовж 12 місяців, школярі – в розмірі 1420 гривень, студенти коледжів – 2870 гривень і студенти університетів – 3800 гривень. Наголошуємо, це вагома підтримка для молоді і знаково, що під час війни держава опікується українською мовою і тими, хто її вивчає.

 Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий привітав переможців

Переможців конкурсу привітав з перемогою міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, нагадавши, який непростий шлях пройшов український народ, виборюючи свою незалежність, він  подякував учителям за роботу у конкурсі, а також наголосив, що попри те, що сьогодні приділяється велика увага різним технологіям, але й гуманітаристика не менш важлива у нинішньому світі. Подякував міністр освіти й Лізі українських меценатів за багатолітню підтримку конкурсу з української мови.

Олександр Огороднійчук, Володимир Загорій,  Тарас Кремінь перед церемонією нагородження

«Ми з вами зустрічаємося у ті дні, коли Україні аплодує увесь світ, коли лідери світових держав захоплюються героїзмом наших захисників, коли наша мова звучить не лише на наших вулицях, а у багатьох країнах, стаючи престижною і популярною, – зазначив у своєму виступі уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. – Тому ми віримо, що ХХІУ-й конкурс, який ми всіляко підтримуємо, матиме своє блискуче підтвердження. І особливе слово подяки учителям, які і під ракетними обстрілами, і без світла спонукають школярів і студентів до вивчення української мови…» Згадав  Тарас Кремінь і про батька конкурсу Петра Яцика, який живучи у далекій Канаді, зумів розбудувати свою будівельну «імперію», а потім став меценатом багатьох українських проектів, зокрема, й мовного конкурсу, який нині носить його ім’я. Саме Петро Яцик є взірцем для конкурсантів і у своїх справах, і у своїй любові до рідної мови.

Виступ президента Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» Володимира Загорія

Привітавши переможців конкурсу з перемогою і відзначивши колосальне значення цього патріотичного проекту впродовж двадцяти чотирьох років, доктор фармацевтичних наук, професор, голова Правління фармацевтичної фірми «Дарниця», президент Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» Володимир Загорій зазначив, що конкурс має жити й далі, виконуючи свою надзвичайно важливу націєтворчу роль в утвердженні державної мови в Україні, а отже, має бути наступний – ювілейний! – двадцять п’ятий, а далі двадцять шостий… сотий конкурс і так далі.

Нагороджує виконавчий директор Ліги українських меценатів Світлана Короненко-Слабошпицька

Для нагородження переможців конкурсу, які посіли ІІІ місце, була запрошена на сцену виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» Світлана Короненко-Слабошпицька, яка, зокрема, розповіла про книжки, профінансовані меценатами і надані для переможців конкурсу: книжку лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня «Сива райдуга», профінансовану фармацевтичною фірмою «Дарниця», книжку Юрія Костенка «Історія ядерного роззброєння України – фірмою «Оболонь» і книжку класика дитячої літератури Тамари Журби «У чаклунському лісі» – членом Ліги українських меценатів Владиславом Сердюком. Ці та ще десятки інших книжок були вручені на церемонії нагородження цього дня усім переможцям конкурсу та їхнім учителям.

Дипломи для переможців міністерства оборони України, нагороджених преміями Союзу Українок Австралії

Світлана Короненко-Слабошпицька також розповіла про ще одного мецената конкурсу – Союз Українок Австралії, членкині якого часто є українками вже у другому чи третьому поколінні, але розуміють значення української мови для України, особливо сьогодні, під час кривавої російсько-української війни, і тому щедро жертвують кошти на підтримку конкурсу, на підтримку української молоді, яке вивчає рідну мову. До речі союзянки є меценатами конкурсу від самого його початку. Світлана Короненко-Слабошпицька прочитала привітання СУА для переможців конкурсу, вчителів та організаторів.

Фото на згадку з директором Інституту української мови НАНУ Павлом Гриценком під час нагородження

Що є запорукою успіху конкурсу? Безперечно, ініціатива держави й підтримка соціально відповідального бізнесу, але визначальною складовою є й змістове наповнення конкурсу, за яке відповідає журі кожного етапу. Протягом багатьох років журі загальнонаціонального етапу конкурсу очолює Павло Гриценко, директор Інституту української мови Національної академії наук України, доктор філологічних наук, професор.

«Попри цю жахливу війну Україна демонструє свою нескореність і нескоренність, свою непідлеглість, свою внутрішню силу, а українська  культура утверджується, росте, – сказав, вітаючи переможців конкурсу, Павло Гриценко. – Сучасні українські музика, поезія, кінематограф – розвиваються не завдяки обставинам, а всупереч. Меценати скидаються копійка до копійки і піднімають національну культуру. Ми піднімаємо національну освіту, багато дискутуємо про неї. Чому? Тому, що хочемо, щоб вона стала кращою. Для України. Ми дивимося у майбутнє, хоча твердо стоїмо на тому, що є нашим минулим. Українська мова має величезний запас, величезний внутрішній ресурс. Ми сьогодні нагороджуємо тих дітей, які утверджуватимуть українську мову далі, і ми даємо їм єдину настанову – не зупинятися у величній любові до рідної мови, рідної культури, до українськості…»

Нагороджує заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків

Переможців з когорти військових та їхніх учителів нагороджують меценат  конкурсу, генеральний директор  приватного акціонерного товариства «Ексімед» Олександр Огороднійчук і начальник відділу планування та організації гуманітарного забезпечення управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Олексій Сергієнко

Впродовж двох десятиліть ліцеїсти і курсанти вищих військових навчальних закладів є учасниками конкурсу імені Петра Яцика. І щороку найкращі з них отримують премії у конкурсі. Цього року переможцями стали представники Військового ліцею Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Військової академії (м. Одеса). Нагороджували цьогорічних переможців заступник начальника управління – начальник відділу планування та організації гуманітарного забезпечення управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Олексій Сергієнко та  меценат конкурсу, генеральний директор  приватного акціонерного товариства «Ексімед» Олександр Огороднійчук.

 

  Фото на згадку. Олександр Огороднійчук, Володимир Загорій і Павло Гриценко з учасницями свята

Свято завершилося чудовою світлиною усіх учасників дійства на сходах міністерства освіти і науки на Берестейському проспекті, 10. Ця святкова хвилююча церемонія нагородження найкращих знавців рідної мови зразка 2024 року, на переконання і учасників, і організаторів дійства, залишиться чудовою хвилюючою згадкою на все життя для кожного з них.

Учасники дійства на сходах міністерства освіти і науки України

А у організаторів уже нові завдання: 27 жовтня, у День української писемності та мови, має розпочатися ХХУ-й – ювілейний – конкурс імені Петра Яцика. Тож до роботи!

 

У матеріалі використано світлини прес-служби міністерства освіти і науки України та Світлани Короненко

Прес-служба Ліги українських меценатів

ВІТАЄМО ОРГАНІЗАТОРІВ І УЧАСНИКІВ ХХІV-ГО КОНКУРСУ ІМ. ПЕТРА ЯЦИКА!

Дирекцію Ліги українських меценатів

Президента в/ш. п. Володимира Загорія

Голову журі конкурсу в/ш. п. Павла Гриценка

Виконавчого директора в/ш-ну п-і Світлану Короненко-Слабошпицьку

Міністерство освіти і науки України

Міністерство Оборони України

Вельмишановнi організатори, учасники і переможці XХІV-го Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, учителі, викладачі і батьки!

Від імені Союзу Українок Австралії сердечно вітаємо Вас із успішним завершенням ХХІV-го Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика, дякуємо Вам за Вашу важливу працю у збереженні і утвердженні української мови серед молоді України і поза її межами. Не зважаючи на такий тяжкий і складний час російської війни проти України, що триває вже третій рік, конкурс ім.Петра Яцика проходить щороку по всій Україні, охоплюючи  молодь України – школярів і студентів вищих наукових закладів і університетів України, ліцеїстів і курсантів вищих навчальних закладів Міністерства оборони  України — це ж цвіт і майбутність України, вони проявляють своє знання і любов до рідної мови і своєї Батьківщини! Бо мова, це душа і скарб народу, це наша сила і наша зброя і майбутність України! Честь і Хвала Всім Вам!!!  Ми віримо, що Україна сильна і незламна, Вона вистоїть проти московського ворога і Переможе, а наша рідна українська мова відіграє велику роль у цій Перемозі і також у майбутній вільній незалежній Україні!   Слава Україні!!!   Слава Українській Мові!!!   Героям Слава!!!

Дорогі переможці ХХІV-го Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика!

Сьогодні Ви герої свята! Ви взяли участь у цьому важливому мовному змаганні, отримали признання і нагороди за Ваше знання і любов до рідної української мови і рідного слова. Ми вітаємо Вас!!!

Mова – це унікальна могутня сила, що об’єднує нас і відрізняє нас від інших народів світу, це основа нації i майбутність України — любіть її, пишайтесь нею і прославляйте її, гордо і відважно несіть її у світ на славу Україні!!!  Завжди  пам’ятайте, що  Ви є нащадки наших прадавніх предків – сильного вільного Українського Роду! Бажаємо Вам доброго здоров’я, великих успіхів і досягнень, творчого натхнення  і Божого благословення.  Хай здійсняться мрії, збудуться надії!

 

Союз Українок Австралії

Любомира Квасниця-Кей, голова

Валентина Домазар, культурно-освітній референт