Василь Лизанчук. «Чорна діра людства»

335

“Українська літературна газета”, ч. 9-10 (327-328), травень 2022

 

Від редакції. Стаття, яку нині друкуємо, написана влітку 2021 року, ще до початку повномасштабної російсько-української війни. Але тим більш промовистими є цифри і факти, наведені автором, і його висновки.

 

Зрозуміймо! Запам’ятаймо! Давньоукраїнська держава «Русь» постала на 439 років раніше від золотоординського улусу «Московія».

Українці та росіяни – не один етнос, не один народ, не одна нація!

Зловісний агресивний наступ московських імперіалістів на Українську Державу,  українську національну ідентичність набирає нових вбивчих обертів. У наскрізь брехливому опусі Путіна «Про історичну єдність росіян і українців» отруйно написано, що українці і росіяни – один народ і у цього народу, мовляв, одна мова, одна віра, одна історія, одна територія, одні звичаї, одні традиції з деякими особливостями. На жаль, значна частина громадян України вірить цьому маніпулятивному постулатові.

Соціологічна група «Рейтинг» опитала 2500 респондентів за «тезами» агресора Путіна. Запитання звучало так: «Нещодавно президент Росії Путін заявив, що «росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору». Чи згодні ви з цим?» Більшість опитаних мешканців України – 55 %  – не погоджуються з думкою про «один народ», але 41 % з головорізом згодні. Наголошую: у Путіна немає такої прямої мови. Прикро, що соціологи поєднали дві різні тези в одну цитату, що ускладнило багатьом респондентам дати сутнісну, об’єктивну відповідь. Виникає запитання: чи маніпулювання відбулося лише під час формування тексту питання, чи також під час збору та зведення результатів опитування? (Н. Іщенко).

Але некоректність формулювання запитання – очевидна, що вплинуло на підсумок опитування. Як результат – на російських телевізійних ток-шоу та інших кремлівських ЗМІ неймовірна радість, мовляв, 41 % українців – за Путіна. Спекулюють цією цифрою партійці «Опозиційної платформи – За життя» та деякі московські слуги з інших партій. Вони зовсім не згадують про результати опитування українських соціологів з Центру Разумкова про етнічну ідентичність українців. Абсолютна більшість громадян України (92 %) вважають себе етнічними українцями, 6 % – етнічними росіянами, 1,5 % – представниками інших етносів.

Однак антиукраїнська ідеологія і політика ворожого «русского міра» набирає витончених форм і методів. Тому потрібно наполегливо, переконливо доносити до кожної людини в Україні і до громадян зарубіжних країн історичну Правду. Давньоукраїнська держава «Русь» уже була добре відома в європейському і арабському світі у 838 році. Читаймо наукові дослідження львівських вчених Ольги Щодри та Ігоря Бойка, В. Білінського та інших сумлінних дослідників.

До кінця XII століття під «Руською землею», «Руссю» розуміли лише територію Середнього Подніпров’я, визначену містами Київ – Чернігів – Переяслав. Це – землі полян, деревлян, сіверян. Ні Новгородська, ні Суздальська, як і решта приєднаних до Києва земель, Руссю не були. Роси = русини = українці – це історичні етноніми одного народу, мовою якого є українська, відома ще з VII ст., а російської мови тоді ще на світі не було. До речі, професорка кафедри історії народів країн СНД Санкт-Петербурзького державного університету Тетяна Таїрова-Яковлева стверджує що канцеляристи   гетьмана Мазепи писали староукраїнською мовою і документи, які надсилали до Москви, перед тим, як дати царю, перекладали російською, бо козацької, тобто української мови, московіти не розуміли.

Московія, як золотоординський улус династії Чингізидів, постала у 1277 році на заліських просторах Північно-Східної Європи, що були заселені угро-фінськими племенами. Нестор-літописець їх називає : «А се інші народи, які данину дають Русі: чудь, весь, меря, мурома, черемиси, мордва, перм, печера, ям, литва, замигола, корсь, нарова, ліб. Ці мають свою мову, походять від коліна Яфетового, бо живуть у північних краях». На основі цих і тюркських племен (вони не знали ні плуга, ні хреста) сформувалися моксельці = московіти. У 1721 році Петро I украв назву нашої давньоукраїнської держави і назвав Московію «Руссю», по-грецькому «Росія». Тоді московіти = москалі вперше дізналися, що вони великороси. Геополітичне злодійство Петра I примножували інші білі царі та імператори Росії і червоні комісари-генсеки Совєтського Союзу, академік НАПН України Георгій Філіпчук назвав 28 воєн, починаючи від 1169 р., які пережив український народ, ведучи боротьбу з моксельськими = московськими = російськими загарбниками за свою волю і незалежність. Для поглиблення російщення українців московські владоможці  витворили 480 циркулярів, указів, ухвал, постанов та інших документів про заборону української мови, культури, освіти, а також злочинно переселювали московітів = росіян в Україну. Апогею досягнуто за панування російських більшовиків. У 1926 р. росіян в Україні було – 9,2%, а у 1989 р. – 22,1%. У виморенні штучним голодом села України масово переселяли росіян. Українців цілеспрямовано вивозили до Сибіру.

Одже, роси = русини = українці та моксельці = московіти = росіяни не одного роду-племені. Це різні етноси, і спадкоємицею Русі = Київської Русі є Україна, а не Московія = Росія. Нинішня російсько-українська війна, яку розв’язав Путін зі своєю чорною кліткою, – це війна морально-духовних, національно-громадянських, світоглядних, гуманістичних цінностей, це – війна цивілізацій. «Росія – це країна смерті і поневолення. Несе смерть і рабство всім народам…Чорна діра людства… Де росіяни – там страх. Вони всюди сіють страх смерті» (Ю. Щербак).

Прогрес, розвиток української України може відбуватися тільки на засадах історичної і сучасної Правди, коли інтелект, освіченість, працелюбність, доброчесність будуть в основі загальнодержавної національної ідеології і політики, тобто націоналізму, коли на захисті цих цінностей буде потужна сучасна Українська Армія.

Українці із близькими і далекими сусідами прагнуть жити у злагоді, порозумінні та мирі. Закінчення війни Російської Федерації проти України залежить тільки від росіян.

2021, серпень

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!