Українська перемога як запорука загальнолюдського миру

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ З НАГОДИ ПРОВЕДЕННЯ САМІТУ МИРУ У ШВЕЙЦАРІЇ

 

15-16 червня ц.р. ознаменувалися тим, що з ініціативи України у швейцарському місті Бюргенштоку відбувся Глобальний саміт миру. Перед початком Саміту у світовому політикумі, в т.ч. на Заході, загострилися суперечки про те, чи здатна перемогти Україна у теперішній війні. У той же час критично мисляча частина громадян України розв’язала їх ще 27.02.2022 року, бо усвідомила: країна приречена перемогти, адже від нашої перемоги залежить доля світу. 

Правління Наукового товариства імені Сергія Подолинського, більшість його обласних осередків разом із науковцями і практиками, іншими представниками громадянського суспільства Львова, Мукачевого і Тернополя скликали Всеукраїнський науково-практичний симпозіум, на якому обговорили національні ініціативи з нагоди проведення Глобального саміту миру. Як констатували учасники симпозіуму, надзвичайно важливою передумовою проведення Саміту є властиве громадянському суспільству бачення того, що якраз українство провалило ворожі наміри демілітаризації, а крах російського бліц-крігу означив нашу найпершу перемогу. 

Українська перемога змінила глобальний часопростір миттєво і докорінно. З одного боку, не здавши «Київ за три дні», ми не здали країну, не пустили ворога ні в Балтію, ані на Балкани і продовжуємо оберігати континент і світ. З другого боку, глобальна спільнота покликана збагнути покладену на Україну місію – порятунок світу як від рашистського нашестя, так і від не меншої загрози планетарного колапсу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Українство також володіє істотними потенційними підставами для провалу ворожих намірів денацифікації українського народу. Це духовно-інтелектуальні надбання глибокої закоріненості, якими віддавна володіє нація. В умовах теперішньої гібридної війни, котра відбувається в епоху ноосфери, ці надбання є основою для перемоги над ворогом в духовно-інтелектуальній сфері. Ідеться насамперед про нове світоглядне бачення нації, а саме – особливу значущість властивого Україні духовно-інтелектуального надбання для подальшої долі сучасного людства; зміну чинного світоустрою на його основі; необхідність заново писати загальнолюдську історію відповідно до світоглядного бачення нації.

Пропонований підхід дозволяє вести мову про результативність ухвалених Самітом рішень, умовно розмежовуючи властиве громадянському суспільству новітнє бачення, яким водночас не володіють представники державної влади. Так, новітнє духовно-інтелектуальне надбання українства до певної міри розкриває «ескіз» картини пізнання людства. Картина змальовує уявні дерева, плоди яких дають відповіді на питання про те, звідки походять блага: від природи чи від праці? Однак те, що «теорія про сонячну природу додаткової вартості» з’явилася тільки в Україні, що «більше її немає ніде в світі», вказує як на її питомо українське походження, так і засвідчує державну байдужість до цієї теорії.

Теорію започаткував українець д-р С.Подолинський. Він же змінив парадигму економічного мислення з політичної на природничу і став основоположником української наукової школи фізичної економії, яку в ХІХ-ХХІ ст. розвинули акад. В.Вернадський і М.Руденко. Що більше: український новатор очолив когорту «апостолів» екологічної економіки – новітнього сегмента сучасної світової фізико-економічної науки.

Ці фундаментальні економіко-філософські засади громадянське суспільство пропонує класти в основу стратегії загальнолюдського миру та повоєнного відродження. Обов’язковою передумовою їхнього досягнення є наступні ступені очікуваної української перемоги:

повне звільнення України від російського окупанта, не піддаючись на спокуси «зазирнути Путіну в очі» чи полишити ворогу окуповані території в обмін на гарантії прийняття до НАТО тощо;

повний демонтаж Росії як путінської та пропутінської вертикалей, денуклеаризація збройного потенціалу РФ, деімперіалізація її владних структур;

запобігання планетарному колапсу, небезпека якого переважно замовчується.

Пропоновані ступені української перемоги не стали предметом обговорення на Глобальному саміті, хоча положення про те, що наша перемога є запорукою загальнолюдського миру не викликають сумніву. З огляду на це представники громадянського суспільства України наполягають: вказані ступені нашої перемоги мають бути ретельно обгрунтованими, бо загальнолюдський мир стає досяжним виключно на їхній основі.

…Родоначальник німецької класичної філософії І.Кант не був соціальним прожектером. У його творчості замолоду переважали природничо-наукові інтереси. А властива йому ідея «вічного миру» стала продовженням космогонічної гіпотези, його версії побудови Всесвіту як прояву досконалості Божественного задуму. Засновник УАН В.Вернадський також не належав до безнадійних мрійників. Уявлення українського мислителя і натураліста про ноосферу відкрило світовій цивілізації людину, котра вперше стала «найбільшою геологічною силою».

Адекватна викликам ІІІ тисячоліття ідея Канта-Вернадського, згідно з якою перед землянами «відкриваються все ширші творчі можливості», покликана творити надійну запоруку миру для прийдешніх поколінь.