Френсіс Фукуяма дав прогноз про війну Росії проти України

178

Американський філософ, політолог і публіцист, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма 10 березня опублікував  статтю, в якій дає прогноз про війну Росії проти України (яку він уже передбачив раніше).

 

ОСНОВНІ ТЕЗИ:

Російська армія в польових умовах досягне точки, коли її не можна буде ні забезпечити, ні вивести, і бойовий дух значно впаде. Принаймні це вірно для півночі; росіяни почуваються краще на півдні, але ці позиції буде важко утримати, якщо північ звалиться.

Обидва рішення адміністрації Байдена не оголошувати безпольотну зону та не допомагати перекидати польські МіГи були добрими; вони зберегли холодну голову в дуже емоційний час.

Набагато краще, щоб українці перемогли росіян наодинці, позбавивши Москву версії, що на них напало НАТО, а також уникнувши всіх очевидних можливостей ескалації. Зокрема, польські МіГи мало що додадуть до можливостей України.

Набагато важливіше постійне постачання «Джавелінів», «Стингерів», TB2, медикаментів, обладнання зв’язку та обміну розвідданими. Я припускаю, що українські сили вже прямують до розвідки НАТО, яка діє за межами України.

Путін не переживе поразки своєї армії. Він отримує підтримку, тому що його вважають за сильного вождя; що він може запропонувати, коли продемонструє некомпетентність і втратить свою намальовану силу?

Вторгнення Росії вже завдало величезних збитків популістам усього світу, які до нападу одностайно висловлювали симпатії Путіну. Серед них Маттео Сальвіні, Жаїр Болсонару, Ерік Земмур, Марін Ле Пен, Віктор Орбан і, звичайно, Дональд Трамп. Політика війни оголила їх відверто авторитарні нахили. Поразка Росії уможливить «нове народження свободи» і позбавить нас занепокоєння з приводу занепаду глобальної демократії. Дух 1989 року житиме завдяки відважним українцям.

Ця війна стане хорошим уроком для Китаю. Як і Росія, Китай за останнє десятиліття створив, здавалося б, високотехнологічні збройні сили, але вони не мають бойового досвіду. Погану роботу російських ВПС, швидше за все, повторить ВПС Народно-визвольної армії, яка також не має досвіду управління складними повітряними операціями. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не обманюватиме себе щодо власних можливостей, як це зробили росіяни, обмірковуючи майбутні дії проти Тайваню.

rusjev.net

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!