Формула успіху Станіслава Аржевітіна

ДО 60-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Аржевітін Станіслав Михайлович — письменник-документаліст, кіносценарист, член Національної спілки письменників України з 2009 року, обирався членом ревізійної комісії НСПУ. Банкір, політик, науковець, доктор економічних наук, публіцист, дослідник архівів, видавець та меценат — такою багатогранною є багаторічна його діяльність. Сьогодні — професор кафедри банківської справи та страхування КНЕУ ім. В.Гетьмана, голова Ради Асоціації українських банків, член Правління Національної спілки краєзнавців України. Багаторічний народний депутат України V та VI скликань (2006-2013), секретар Ради Українського козацтва при Президентові України (2005-2010), Президент Закарпатського земляцтва в м.Києві (2003-2013), заступник Міністра МНС (2005-2006). За вагомі трудові здобутки відзначений більш як 70 нагородами громадських організацій і 30 державними та відомчими відзнаками, в т.ч. орденами «За заслуги» ІІІ, ІІ, І ступенів, орденом Ярослава Мудрого V ступеня, відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи, почесним званням “Заслужений економіст України”. В рідному селі Колочава (Закарпаття) односельчани одну з центральних вулиць назвали імені сім’ї
Аржевітіних.

Станіслав Аржевітін послідовно реалізовує 10-томний проєкт з історії верховинського села Колочава та національно-визвольного руху в Закарпатті, а також родинний проект «Краєзнавча школа Аржевітіних».

У світ уже вийшли 7 книг: «Колочава. Шугаї» (2006 р.), «Колочава. Релігія» (2007 р.), «Карпатська Україна: епоха в добі» (2013 р.), «Колочава. Шкільництво» (2019 р.), «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України» (том І, 2020 р. та том ІІ, 2020 р.),
«7 життєвих проектів Станіслава Аржевітіна» ( до 60-ї річниці від дня народження, 2021 р.). До друку готуються ще три книги: «Колочава. Історія», «Колочава. Земля», «Колочава. Штаєр».

«Краєзнавча школа Аржевітіних» – це 10 краєзнавчих музеїв, 30 пам’ятників та скульптурних композицій, три щорічні фестивалі та 5 тематичних, сім виданих книг (із, як уже зазначалось, десяти запланованих), 35 короткометражних фільмів з історії села, газета-літопис «Нова Колочава» тощо. Переконатись у цьому можна відвідавши верховинське село Колочава в Закарпатті.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Книга “7 життєвих проектів Станіслава Аржевітіна” – це своєрідний життєпис, як потрібно творити, реалізовувати, зберігати і публічно оприлюднювати свої цілі та здобутки на тернистому шляху життя. Книга побудована переважно на фотоілюстративних матеріалах.

Перший, і найголовніший та найважливіший, життєвий проєкт – «Сім’я».

Другий – «Бізнес». Це шлях, який приносить у сім’ю матеріальні блага. В основному це практикуюче банківництво (особливо банк «Ажіо») та декілька десятків менш значних бізнес-проєктів соціального спрямування.

Третій – «Політика». Це, передусім, «Українське козацтво», депутатство у Верховній Раді України, робота у МНС після Помаранчевої революції на посаді заступника міністра, дослідження національно-визвольного руху в Закарпатті.

Четвертий – «Наука». Це декілька шкіл практикуючого банківництва при банку «Ажіо», здобуття наукового ступеня кандидата, а згодом доктора економічних наук, почесного академіка Національної академії педагогічних наук України, науково-педагогічна робота в Київському національному економічному університеті.

П’ятий – «Краєзнавство». Це проєкт збереження та популяризації на прикладі села Колочава культурної спадщини, аналогу якому в Україні немає.

Шостий – «Громадськість». Це 30 автономних напрямків громадської діяльності, серед яких: Асоціація українських банків, Закарпатське земляцтво, Громадська рада Національного банку України тощо.

Сьомий – «Архівографія». Це систематизований і упорядкований сімейний архів. До його складу входить більше 100 фотоальбомів (більше 50 тисяч фотокарток), майже 40 фотоальбомів із публікаціями в ЗМІ (більше 20 тисяч фрагментів), близько 5 тисяч заходів (відзнятих на відео), архівні документи сімейного родоводу та для 10 книг з історії Колочави, наукові праці тощо.

Автор книги переконливо доводить, що головні життєві події необхідно фіксувати майже кожного дня у власних щоденниках. Як приклад цього, основні розділи книги завершуються із 100 – 200 головних здобутків за кожним життєвим проєктом.

 Матеріали підготували упорядники книги:
Аржевітіна Ірина (дружина),
сини Дмитро, Павло, Ярослав

 

“Українська літературна газета”, ч. 12 (304), 18.06.2021

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.