Експерти США з безпеки: Ми маємо розгорнути ВПС США та союзників над Україною, встановивши безполітну зону

143

Питання для Сполучених Штатів Америки та їхніх союзників полягає не в тому, як реагувати на наступний крок президента Росії Володимира Путіна, а в тому, як випередити його та утримати від подальшого розширення конфлікту, заявили американські експерти з безпеки 16 березня у статті для The Hill.
Автори матеріалу – колишній директор Агентства національної безпеки та один із засновників кіберкомандування США, а зараз – президент IronNet Cybersecurity Кіт Александер і також колишній головний юрисконсульт та колишній старший радник сенатського комітету з міжнародних відносин, а зараз виконавчий директор Інституту національної безпеки GMU Джаміль Джаффер.

Вони зазначають, що попри героїчний спротив українського народу незаконному вторгненню Росії ситуація в Україні, імовірно, значно погіршиться, оскільки військові невдачі змушують Путіна подвоїти зусилля з атаки на мирних жителів. Також довгостроковою може стати облога Києва.

“Настав час діяти Сполученим Штатам та нашим союзникам, – зазначають експерти. – Ми рекомендуємо план Б – перехопити ініціативу. Ми маємо сказати Путіну, щоб він припинив безглузде вбивство українського народу та негайно вивів свої війська з України. Ми маємо чітко дати зрозуміти, що хоч ми й не хочемо війни, ми більше не можемо стояти осторонь і дивитися, як він убиває безневинних мирних жителів. Ми маємо розгорнути ВПС США – і, сподіваюся, наших союзників – над Україною, щоб зупинити вбивства та змусити Росію піти, встановивши безполітну зону. Ми маємо пояснити Путіну, що ми не вводитимемо сухопутних військ в Україну, якщо тільки Росія не нападе на наші сили, і що наша авіація не стрілятиме по російських військових поки вони відступатимуть і відповість лише в разі нападу”.

Також автори вважають, що США мають чітко дати зрозуміти, що ставляться до України як до справді нейтральної держави і надаватимуть масову гуманітарну допомогу та військову техніку винятково для забезпечення власної оборони України.

“Однак має бути зрозуміло, що якщо Росія і далі вбиватиме мирних жителів, ми введемо безполітну зону. Якщо російська система ППО зіб’є один із наших літаків, ми знищимо її систему ППО в Україні. Якщо проти нас чи наших союзників запустять ракети, ми ці ракети і будь-яке застосування нетрадиційної зброї в Україні – ядерної, хімічної чи біологічної – призведе до масової відповіді. Ми стояли осторонь досить довго”, – вважають експерти з безпеки.

Введені санкції та постачання озброєння в Україну не зупинять бойових дій найближчим часом, переконані вони.

“Враховуючи, що на Путіна чекає триваліша і напруженіша битва за контроль над Україною, ніж планували, а російські війська зазнають значних невдач, які супроводжують цілком реальна втрата престижу й ослаблення бази підтримки всередині країни, імовірність того, що Путін вживе агресивних заходів, – і те, й інше проти мирного населення України та проти США і наших європейських союзників – значно зростає”, – ідеться у статті.

Александер і Джаффер пишуть, що Путін захоче продемонструвати, як Росія може домогтися від Заходу серйозних поступок, і для цього він може використати кілька варіантів дій: від ще агресивніших ударів по цивільних цілях та кібератак до застосування тактичних ядерних сил та нападу на інші країни.

У зв’язку з тим, що два останні варіанти експерти розглядають як менш імовірні, США варто зосередитися на підтримці України зброєю, розвідданими та гуманітарною допомогою, пишуть вони. Також необхідно приділити увагу захисту даних і США, і за кордоном від кіберзагроз із боку Росії.

“Хоча збереження коаліції є головним пріоритетом, настав час докорінно змінити нашу тактику. Так само, як одна людина розпочала Другу світову війну в Європі, Путін розпочав конфлікт із жахливо схожими паралелями. Ми більше не можемо залишатися осторонь, оскільки він прагне значно розширити цей конфлікт, убиваючи безневинних людей і руйнуючи міста. Якщо бути наддержавою щось означає, це означає діяти, коли це важливо. Зараз якраз такий час. Годі – отже, годі”, – підсумували автори статті.
gordonua.com

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!