“Довга прогулянка”, яку Стівен Кінг написав ще у студентські роки в 1960-х, розповідає про змагання юнаків у смертельному марафоні заради розваги. Нова екранізація роману наочно демонструє, як він передбачив нашу добу реаліті-шоу.
Про це пише Джеймі Грем, bbc.com
Сто підлітків, обраних шляхом жеребкування з усієї території США, вирушають у марафон без фінішу. За ними стежать озброєні солдати на джипах і глядачі по всьому світу. Вони повинні підтримувати швидкість 6,5 км/год, а якщо сповільнюються, отримують попередження. Три попередження – і учасника вбивають. Останній, хто залишиться на ногах, отримує право сам обрати свою нагороду.
Це похмура й водночас захоплива концепція “Довгої прогулянки” – напрочуд далекоглядного роману, який Стівен Кінг написав між 1966 та 1967 роками, на першому курсі коледжу.
Події розгортаються в альтернативній історії США, що перебувають під військовою диктатурою. Це була перша книга, яку написав Кінг, але опублікували її лише у 1979 році – через п’ять років після того, як у списках бестселерів з гучним успіхом з’явився роман “Керрі”.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Тепер, через 46 років, коли Кінгові виповнилося 78, “Довга прогулянка” нарешті отримала екранізацію, прем’єра якої відбулася цими вихідними.
Читати повністю.