Корейська асоціація авторських прав на музику (KOMCA) запровадила процедуру, згідно з якою треба повідомляти про використання штучного інтелекту в створенні пісні. Це необхідно, щоб отримати авторські права на музичні твори.
Як пише suspilne.media, про це розповідає південнокорейське інформаційне агентство Yonhap.
KOMCA тепер вимагає підтвердити й гарантувати, що твір не було створено за допомогою ШІ, а лише виключно творчим внеском людини. Як пояснюють в організації, автори повинні погодитися на юридичну відповідальність за всі цивільні та кримінальні суперечки, які можуть виникнути щодо їхнього твору.
Там також додають: якщо пізніше буде підтверджено, що у створенні пісні використовували ШІ, авторам можуть зупинити виплату роялті або навіть видалити твір із KOMCA.
Це пов’язано з тим, що, на думку організації, використання ШІ у створенні контенту стає дедалі частішим, що може призвести до юридичних проблем щодо визнання авторських прав. Крім того, чинне законодавство про авторське право визначає “твір” як “творчий витвір, що виражає людську думку або емоції”. А контент, створений ШІ, загалом не потрапляє під цю категорію.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Однак для випадків, коли ШІ використовують частково (“якщо є творчий внесок людини”), авторське право може бути визнане для цієї частини.
“Асоціація розглядає, як відповідно управляти такими випадками, і ми плануємо вжити інституційних заходів, зібравши схожі випадки за кордоном і провівши публічні слухання з авторами”, — зазначили у КОМСА.
У 2022 році організація уже припинила виплату роялті за 6 пісень після того, як з’ясувала, що композитором був штучний інтелект.
Втім, музична індустрія прогнозує, що ШІ все частіше використовуватимуть у створенні музики, а також що виявити таке залучення буде складніше.