Книгарню в Карпатах, у селі Верхній Ясенів, названу на честь видатного письменника Михайла Коцюбинського, відкрила Анна Павліченко. Тут незабаром відбудеться фестиваль гуцульської культури «Табора фест»
«Коцюбинський» відкрив свої двері 16 серпня 2024 року Всеукраїнським літературним фестивалем «Письменницька ватра над Черемошем», за участі голови НСПУ Михайла Сидоржевського. Завітали також поважне літературне товариство: Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Іван Гаврилович, Василь Мойсишин, Василь Шкурган, Василь Нагірняк. В рамках фестивалю відбулись Жєб’євські читання у форматі театральних етюдів, виступи письменників, запалювання урочистої ватри.
Анна Павліченко письменниця, поетка, художниця, громадська діячка, лікарка, викладачка – збудувала книгарню власним коштом з чоловіком Василем Томишенцем, який захищає державу в лавах ЗСУ. На полицях представлені книги різних видавництв, багато зібрано про Гульщину, історію України, дитяча література, романи різних жанрів, на психологічну тематику та професійні книги, і звісно класика української літератури. Також у книгарні можна взяти безплатні посібники з комунікації під час війни, партнерів книгарні проєкт «як ти брате».
Подружжя також заснували ГО «Дерево життя – відродження», для реалізації культурно-мистецької діяльності. Тому книгарня функціонує ще і як артпростір, де відбуваються культурні події. За 4 місяці від створення громадської організації, організовано спільно з іншими інституціями у «Коцюбинському»: проведення Всеукраїнського фестивалю “Письменницька ватра над Черемошем”, Всеукраїнського симпозіуму-пленеру до 160 річчю з народження М. Коцюбинського, 100-річчя від народження М.Параджанова та 60-річчя фільму «тіні забутих предків».
ГО «Дерево життя – відродження» спільно з PEN Ukraina створили міні бібліотеку сучасної книги в «Коцюбинському».
Також Анна Павліченко провела в артпросторі понад 10 літературних зустрічей з авторами з різних куточків України, організувала 2 персональні виставки художників, 3 музичні вечори. Також проводила заняття з акторської гри та мистецькі майстер-класи. Зараз вона веде авторську передачу на Радіо Гуцульська столиця – «Майстри історичного коду», яка присвячена українським митцям що вплинули на історію.
Анна також працює з тими хто потребує відновлення від травм війни, адже сама мала досвід в АТО з 2014 року за свою працю була нагороджена відзнакою від Міністерства Оборони. Для військових та їх родин, в артпросторі проведено культурно-мистецький ретрит – відновлення через мистецтво “Дерево роду”. А також проведено 2 творчі заходи для дружин та матерів полонених “Азовців”. Анна закохана у гори та гуцульщину, започатковує всеукраїнський фестиваль гуцульської культури «Табора фест»(«Tabora fest»), що відбудеться 3-5 січня 2025 року. Табора – колядницька партія, саме коляді буде присвячений фестиваль, у якому візьмуть участь не лише колядницькі партії, інші музиканти, а і художники, народні майстри, актори, та письменники, що розкриють тему Різдва, гуцульщини мовою гір. Родзинкою фестивалю стане гуцульська швидкоїжа. Цього року фестиваль буде камерним(для маленької аудиторії), проте з онлайн трансляцією в тому числі закордоном. Тож запрошуємо до «Коцюбинського» на знайомство з живою спадщиною гуцульщини, де оживають тіні не забутих предків.
Мрією Анни та Василя є створення цифрового музею, з доповненою реальністю що відкриватиме постать Коцюбинського та його літературу, в новий цікавий спосіб.
Підтримати культурні ініціативи що відбуваються у «Коцюбинському» та створення цифрового музею «Коцюбинського» можна через ГО «Дерево життя — відродження»: МФО 300465; ІНП код 45598862; РР UA493004650000026003300016068.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал