У RSF назвали кількість убитих у світі за рік журналістів

Протягом 2024 року під час виконання своїх професійних обов’язків було вбито 54 журналісти. Зростає кількість загиблих у зоні висвітлення конфліктів – в Іраку, Судані, М’янмі, Україні та Газі.

Як повідомляє slovoidilo.ua, про це йдеться у звіті організації «Репортери без кордонів» (RSF).

Всього за останні 20 років у світі було вбито близько 1,7 тисячі журналістів, найбільше в період з 2012 до 2015 року.

Із 54 у зонах конфліктів загинув 31 журналіст – це рекорд за останні п’ять років.

Найнебезпечнішим для журналістів регіоном, на думку RSF, стала Газа: на сектор Газа припало майже 30% журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На сьогоднішній день ув’язнено по всьому світу 550 журналістів – це на 7% більше, ніж минулого року. Зростання кількості затриманих, зазначається у звіті, багато в чому зумовлене появою нових ув’язнених у росії та Ізраїлі.

Майже половина всіх ув’язнених журналістів у світі перебуває у тюрмах чотирьох країн: Китай (124, у тому числі у Гонконгу), М’янма (61), Ізраїль (41) та Білорусь (40). Крім того, у росії цього року було заарештовано ще 8 журналістів.

У заручниках станом на кінець року перебувають 55 журналістів, більшість із них у Сирії та були викрадені «Ісламською державою» під час війни.

Майже 100 журналістів досі вважаються зниклими безвісти у 34 країнах світу. Понад чверть із цих журналістів зникли за останні 10 років.

Нагадаємо, під час повномасштабної війни в Україні 91 представник медіа загинув та 30 потрапили в полон до окупантів.

Україна за рік піднялася на 18 позицій у рейтингу свободи преси, який складають «Репортери без кордонів». З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, як організація оцінює рівень свободи слова в інших країнах із збройними чи політичними конфліктами.