Нова гостя «Майстрів слова» — Валентина Коваленко

12 грудня о 16.30 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у межах спільного з Національною спілкою письменників України проєкту «Майстри слова» відбудеться зустріч із українською письменницею, лауреаткою низки літературних премій, очільницею Шевченківського національного заповідника в місті Каневі Валентиною Коваленко.

Валентина Михайлівна Коваленко народилася 1964 року в селі Самгородок Смілянського району на Черкащині. Навчалася в Самгородській восьмирічній та Макіївські середній школах.

Має освіту вихователя дитячого садка, а також викладача української філології (закінчила Черкаський педагогічний інститут. Із 2004 о. — кандидат педагогічних наук). Понад двадцять років працювала вихователькою в дитячих садках Смілянщини та м. Черкас, а також викладала українську мову та літературу в Черкаській ЗОШ № 5, викладала українську літературу в Черкаському національному університеті ім. Б.  Хмельницького, працювала методистом у Черкаському обласному центрі роботи з обдарованими дітьми. Нині Валентина Коваленко очолює Шевченківський національний заповідник.

Членкиня НСПУ. Авторка численних збірок поезій та прози, дослідниця життєтворчості та дерева роду Т. Осьмачки. Створила низку навчально-методичних посібників для вчителів та літературно обдарованої молоді; стала  співавторкою підручника «Література рідного краю. 5 клас» (2010), авторкою підручника для 5–11-х класів «Роду криниця віща» та ін.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Валентина Коваленко — автор-укладач першої в історії Черкащини двотомної антології творів письменників Черкащини для дітей та юнацтва «Криничка» (2009), «Антології творів письменників Черкащини про Велику Вітчизняну війну» (2014), «Антології творів письменників Черкащини про Тараса Шевченка» (2021), «Шевченковий блокпост. Антологія воєнної лірики» (2023), а також упорядниця творів Івана Виргана і Т. Осьмачки.

Останні роки працює над питаннями психології творчості і психоаналітичного прочитання творів письменників (із-під її пера вийшли дослідження про творчу лабораторію П. Гулака-Артемовського, Т. Шевченка, І. Нечуя-Левицького, М. Старицького, М. Драй-Хмари, О. В. Доманицького, Т. Осьмачки, Івана Виргана, Олекси Влизька, В. Симоненка  та ін.).

Друкувалася в обласній та всеукраїнській періодиці. Очолює літературні конкурсні комісії ім. Тодося Осьмачки та «Лоскотон».

У 2011–2014 рр. очолювала Черкаську обласну організацію НСПУ, була головою Черкаської облради (2014–2015 рр.).

Лауреатка обласної літературної премії ім. В. Симоненка, премії НСПУ «Благовіст», літературної премії ім. М. Старицького, М. Масла, Тодося Осьмачки, Олекси Кобця.

Під час зустрічі спілкуватимемося про творчу і професійну діяльність, виклики нового часу, мистецькі проєкти і перспективи. Звучатиме поезія в авторському виконанні. Модеруватиме подію Юлія Бережко-Камінська.

Вхід за квитками музею.