Голова НСПУ Михайло Сидоржевський розлого розповів про діяльність організації за останні два місяці, зокрема: відбулося вшанування пам’яті Дмитра Павличка до 95-річчя письменника; у рамках проєкту «Майстри слова» (модератор Юлія Бережко-Камінська) в Національному музеї літератури України відбулася зустріч із знаною українською письменницею Любов’ю Голотою; презентовано двокнижжя Богдана Гориня «Під ковпаком окупантів», а також збірки гумору і сатири «Сміхпайок», яку впорядкував Павло Кущ; директор Будинку письменників Ніна Шаварська реалізувала видання ознайомчого буклета «Мандрівки крізь століття» про Будинок письменників (колишній «маєток Лібермана»); була проведена науково-мистецька конференція на тему: «Українська держава: сторінки історії, етапи боротьби та новітні загрози»; була вшанована пам’ять Андрія Малишка; розпочато збір книжок для бібліотек у рамках проєкту «Вільні читають українською!». Також Михайло Сидоржевський повідомив, що як упорядник готує антологію воєнних літераторів, а також про підготовку, спільно з Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України, конференції «Література і війна».
Очільник НСПУ нагородив, за активну творчу діяльність та багаторічне служіння українській культурі, Почесними грамотами НСПУ: керівника пресслужби НСПУ, секретаря НСПУ В’ячеслава Гука, головного редактора газети «Літературна Україна», секретаря НСПУ Сергія Куліду, директора видавництва «Український письменник», секретаря НСПУ Василя Клічака, головного редактора журналу «Київ» Теодозію Зарівну, ведучого фейсбук-сторінки НСПУ Миколу Владзімірського.
На засіданні були розглянуті питання про підготовку до проведення відзначення 40-річчя Кіровоградської обласної організації НСПУ (3 грудня), а також 100-річчя Донецької обласної організації НСПУ, яке відбудеться 20 грудня о 14:00 в Національному музеї літератури України.
Також були вирішені питання про підготовку до проведення вечора спогадів про Павла Глазового, який відбудеться 7 грудня о 15:00 в Національному музеї літератури України.
Секретаріат ухвалив рішення про недопущення до розгляду творів, висунутих на здобуття літературних (літературно-мистецьких) премій, засновником (співзасновником) яких є НСПУ, написаних (перекладених) російською мовою чи перекладених з російської мови на українську.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Секретаріат ухвалив, зважаючи на неможливість проведення звітно-виборних зборів, рішення про скликання конференції Львівської обласної організації НСПУ.
На засіданні були внесені зміни до Положення про прийом до НСПУ, зокрема йшлося про надання можливості, за виняткових обставин, правлінням (конференціям) обласних письменницьких організацій розглядати справи претендентів і подавати їх на Секретаріат.
Затверджено протокол засідання журі Літературної премії імені Олександра Олеся: Всеукраїнську літературну премію імені Олександра Олеся за найкращу збірку лірики в 2024 році присуджено поетові Івану Гайворону.
На засіданні розглянули заяви на прийом до НСПУ (відповідно до статті 6.15 д Статуту НСПУ). До лав Національної спілки письменників України були прийняті:
Вінницька обласна письменницька організація – Світлана Травнева;
Сумська – Оксана Логоша;
Чернігівська – Світлана Коробова;
Кіровоградська – Сергій Полулях, Петро Мельник, Олена Павленко;
Львівська – Віра Котович, Тетяна Яремчук, Наталя Ковалик;
Тернопільська – Анастасія Триш;
Рівненська – Галина Олійник;
Івано-Франківська – Іван Оробець, Світлана Ткачук, Леся Геник (Олександра Туєшин),
Також були відхилені кандидатури Оксани Федишин та Ірини Кириченко.
На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.
Через воєнний стан у країні частина членів Секретаріату приєдналася до засідання через інтернет-платформу ZOOM.
Пресслужба НСПУ