У Коломиї провели зустріч з письменницею Аделею Григорук

Аделя Григорук — письменниця, членкиня Національних творчих  організацій — НСПУ і НСЖУ, НСКУ, авторка багатьох книг, лавреатка всеукраїнських і регіональних премій, заслужений працівник освіти України, дипломантка Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації» (2018), Міжнародної програми «Українці — великий європейський народ» (2018) , Всеукраїнських програм «Україна очима митців» (2021), «Українці — незламний європейський народ» (2023), «Все буде Україна» (2023).

Цікава і неповторна зустріч школяриків з Аделею Григорук відбулася

18 листопада 2024 року  в просторі Коломийської  дитячої бібліотеки, куди завітали другокласники Коломийської  філіїя10  Коломийського ліцею №9 зі  своїми вчителями Іриною Миколаївною Бутюк (2-В кл.) та Галиною Петрівною Кучірко (2-Г кл.).

Привітно зустрівши маленьких читачів, Надія Дідик — завідувачка бібліотеки  проникливими  словами звернулась до них:

«Дорогі діти! Сьогодні раді зустрічі з вами тут, в нашій бібліотеці. Вчора був неспокійний  ранок, лунала повітряна тривога. Але всупереч ворожим ракетам і їх  шахедам через декілька хвилин на небі з’явилося сонечко. Воно засвідчило про те, що життя триває, світло перемагає темряву і неправду. Дякуючи нашим захисникам і захисницям, які стоять на сторожі нашого життя, сьогодні ми маємо можливість зустрітись. Дітки обнімайтесь, любіть своїх батьків, вчителів, поважайте їх, радійте кожному  прожитому дню. А зараз  разом зі всіма присутніми хвилиною мовчання вшануймо всіх,  хто  загинув у боротьбі за Незалежність України, за ваше світле і щасливе дитинство».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Що потрібно, щоб книга дійшла до  маленького читача? Ну, звісно, перший раз її написати, потім проілюструвати, а потім ­— видати.

Дізнатись про це  допомогла школярикам  авторка дитячих книжок Аделя Григорук, яка віч-на –віч зустрілась з ними. На свято завітала  і  «Тигруля» — казковий персонаж, роль якого зіграла п.Оксана Козьменко і  яку дітки зустріли усмішками та оплесками.

Письменниця А.Григорук створила цілу низку  прозових та поетичних книг для дітей: «Казочки для Тарасика», «До нас іде Миколай» (казки),  «Хто мій друг?» (загадки), «Ростіть великі» (казки), «На рідній землі» (поезії), «Найдорожчий скарб» (казки), «Лийся, пісенько крилата» (дитячий пісенник).

Окремі її текти перекладені польською, німецькою, французькою, румунською, англійською мовами.

Серед її дитячих мистецьких скарбів, крім казок, — колискові, загадки, потішки, забавлянки, жмурилки, чистомовки, лічилки різної тематики, які разом зібрані в одну книжку «На рідній землі».

Саме читанням віршів із цієї книжки, які вивчили  під керівництвом своїх учительок Ірини Миколаївни та Галини Петрівни,   розпочали зустріч маленькі читачі. Вони всі,  без винятку, один за одним,  із великим задоволенням  і натхненням читали їх, здивували Аделю Григорівну, яка за  їх старання їм щиро подякувала.

Зустріч проходила захопливо  — між школяриками та Аделею Григорук  велася жвава розмова. Радості не було меж. Вражала активність та допитливість хлопчиків і дівчаток, які, майже як дорослі, задавали свої запитання, серед яких —   як виникла ідея писати, чому ви пишете, що надихає вас писати, звідки берете сюжети, скільки в день пишете, чи любите писати і коли саме пишете, яку книжку легше писати — для дорослих чи для дітей, чи любите свої книжки, чи перечитуєте їх  та багато інших, на які отримували цікаві відповіді.

Аделя Григорук, продовжуючи захід, розповіла про те що пише не тільки для дітей, а й для дорослих.  Це прозові художні, мистецькі, наукові твори, серед яких «Юрій Павлович: бути собою»,  «Юрій Павлович: сповідь душі» ,  «І слово це у мене від Всевишнього»,  «Етнологія Гуцульщини: фольклор і обрядовість», «Рука різця не випускала: Творчий портрет Василя Кабина» та інші. Книжки, ілюстровані талановитими малюнками художника, присутнього сьогодні в залі, члена НСХУ Антона Григорука, дають можливість дітям бачити барвистий світ довкола себе.

Другокласникам  було цікаво дізнатися і про те,  що твори письменниці друкуються не тільки в Україні, але й за рубежем:  в журналах «Дзвоник» (Румунія), «Розумники» (Канада),  «Наш український дім», який виходить і  в далекій  Австралії. У  виконанні професійних українських та зарубіжних  артистів та дикторів звучать чарівні казки А.Григорук в авдіозаписах.

Письменниця й сама  постійно виступає перед дітьми, яким читає свої цікаві твори.

Учні з великим захопленням  сприймали розповідь Аделі Григорук про те,  який саме випадок спонукав її до написання казочки «Лист до святого Миколая», і, не відриваючи очей від письменниці, уважно слухали фрагмент казки в авторському виконанні.

Аделя Григорівна читала свої казки, вірші, загадки, а спостережливі та  кмітливі школярі відгадували,  про кого чи про що йде мова.

Сьогодні маленькі читачі відкрили для себе чарівний світ літератури і були в захопленні від можливості довідатись  про письменницькі таємниці Аделі Григорук.

Від таких зустрічей задоволення отримують не лише маленькі читачі, але й авторка, бо в них вона черпає натхнення для нових творів.

Юлія Бирчак — контактмейкер бібліотеки взяла в Аделі Григорівни інтерв’ю,  в якому письменниця коротко розповіла про книгу «На рідній землі».

На  завершення цієї незабутньої зустрічі висловила дітям щирі побажання,  прочитавши вірш «На сонячних просторах»:

 

На сонячних просторах

Рідної землі

Хай миром утішаються

Дорослі і малі.

 

Нехай співають птиці

В садочках, у лісах,

Хай зорі у криниці

Цвітуть, як в небесах.

 

Хай шепче вітер казку

Тихенько для звірят,

Хай огортає в ласку

Замріяних малят.

 

Хай голубіє небо

Улітку по дощах,

З коромислом веселка

хай перейде вам шлях.

 

З пшеницею і житом

І з хлібом на столі

Зростайте, любі діти,

У мирі і добрі!

 

«Бажаємо Аделі Григорівні міцного здоров’я, творчої наснаги на мирне многоліття. Дякуємо вчителям — Галині Кучірко та Ірині Бутюк, бібліотекарці Тані Шутько та шкільній бібліотекарці  ліцею №9 Лесі Цуммер за співпрацю. Дякуємо ЗСУ за спокійний день без тривог, за можливість зустрічі», — такими словами завершила захід  Надія Дідик.

Олена КУШНІРУК,

м.Коломия.

Світлини Марії Порох, Косів.