Книги про демократію, антиутопію, тиранію, фемінізм і ультраправу політику стрімко піднялися в чартах бестселерів після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Як пише lite.informator.ua, про це повідомляє британський таблоїд The Guardian. Що ж люди вирішили почитати.
РЕЙТИНГ АНТИУТОПІЙ В КНИЖКОВИХ МАГАЗИНАХ
Роман “Розповідь служниці” Маргарет Етвуд, дія якої відбувається в тоталітарному суспільстві, в якому жінок змушують народжувати, піднялася на понад 400 позицій у чартах бестселерів від дня президентських виборів у США, 5 листопада 2024 року. Наразі книжка займає третє місце в чарті бестселерів Amazon.
Продовження “Розповіді служниці” – “Заповіти” теж зазнало стрімкого зростання продажів.
“Відчай – це не вихід. Це нікому не допомагає”, – написала Етвуд у дописі на X після результатів виборів.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Такий же попит на книгу “Про тиранію” історика Тімоті Снайдера, котра зараз займає восьме місце після того, як 6 листопада піднялася на сотні місць вгору.
Читачі також звертаються до тоталітарної антиутопії Джорджа Орвелла “1984”, яка піднялася на 16 місце.
“Демократія в ретрограді” Самі Сейджа та Емілі Амік займає перше місце в рейтингу, де класифікуються книжки з найбільшим зростанням продажів за останні 24 години.
“Чоловіки пояснюють мені речі” Ребекки Солніт також піднялася на понад 40 тисяч місць протягом добу після виборів. Збірка феміністичних есе 2014 року зараз знаходиться посередині у чарті бестселерів.
Цікаво, що днями пишучи про вибори Ребекка Солніт зазначила, що помилка американців буцімто полягала в тому, що вони думали, що “расизм і зневага до жінок не такі погані, як вони є, незалежно від того, хто був готовий проголосувати за висококваліфіковану чорну жінку, чи хто був готовий проголосувати за визнаного ґвалтівника та засудженого злочинця, який захоплюється Гітлером” (маючи на увазі обох кандидатів Камалу Гарріс та Дональда Трампа й факт перемоги останнього – прим. ред.).
“Перебіжчики” Паоли Рамос про зростання ультраправих настроїв серед латиноамериканців піднялися на тисячі позицій після того, як Трамп став переможцем. Зазначається, що на виборах 2024 року він досяг значних успіхів серед латиноамериканців, особливо чоловіків.
У тренді також книга британської письменниці Лори Бейтс “Чоловіки, які ненавидять жінок” про радикалізацію молодих чоловіків в Інтернеті. За даними екзит-полів, майже половина тих, хто проголосували за Трампа – молоді чоловіки.
Мемуари Камали Гарріс “Істини, які ми зберігаємо” за минулу добу піднялися майже на дві тисячі позицій і посіли 345 місце в чарті бестселерів.
Водночас мемуари Меланії Трамп і Джей Ді Венса залишаються популярними, книга першої леді посідає перше місце, а “Елегія горян” новообраного віце-президента займає сьоме місце.
Довідка. Антиутопія – критичне зображення в художній літературі або кінематографі небезпечних тенденцій і наслідків соціальних експериментів, антигуманної сутності державної системи, яка під виглядом поліпшення та принадних ідеалів спирається на насильство, облудну ідеологію й придушення особистих свобод.