11 листопада о 16.30 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у рамках спільного з Національною спілкою письменників України циклу зустрічей із відомими літераторами «Майстри слова» відбудеться дещо незвична подія — знайомство з авторами проєкту «Гра долі», які створили цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-му ювілейному року від дня народження великого поета й художника: Василем Вітром, Наталкою Сопіт і Галиною Криворчук.
Про життєпис Тараса Шевченка цикл відеоподкастів на YouTube-платформі в Україні випустили вперше. У ньому детально й уважно розповідається про маловідомі і ключові повороти долі Тараса Шевченка: від Моринців – до Чернечої гори в Каневі. Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду.
Відеоподкасти зняті у стилістиці телевізійного серіалу про приватне життя видатних українців «Гра долі», який знімається з 2005 року. Ведучими подкастів стали відома українська телеведуча Наталка Сопіт та автор-режисер Василь Вітер. Анонсовано 28 глав, вихід яких завершується на YouTube-каналі «Гра долі» 11 листопада. До речі, для тих, хто ще до зустрічі з командою творців проєкту хоче познайомитися з їхнім продуктом — можете це зробити за посиланням: https://www.youtube.com/@hradoli7052/videos.
Як зазначають автори, Шевченка часто сприймають як застиглу статую чи німий портрет — і це заважає зрозуміти справжній смисл його життя і творчості. «Ми прагнули показати постать Шевченка через призму сучасності. Без бронзи і закам’янілості. Його вірші, його листи, його щоденник і його малюнки. Майже нічого від себе. Шевченка просто треба читати і слухати. Його поезії, прозу, його листи і спогади сучасників, які були з ним знайомі зблизька. І тоді відкриється його Слово і стане зрозумілою не тільки його поезія і проза, не тільки твори художника, але й усе те, що робить його таким сучасним для всіх поколінь українців. Тому що моральний дух і твердість його переконань сьогодні особливо важливі і для тих, хто боронить Україну на фронті, і для тих, хто забезпечує це в тилу», — розповіла продюсерка Галина Криворчук. Партнер проєкту — продакшен-компанія «ВІАТЕЛ».
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Під час зустрічі відбудеться не лише спілкування з командою «Гри долі», а й перегляд одного з відеоподкастів про Тараса Шевченка. Модеруватиме подію Юлія Бережко-Камінська. Вхід за квитками музею.