У Вінницькому педагогічному презентували альбом «Шляхами Михайла Коцюбинського: від Вінниці до Чернігова»

На Вінниччині впродовж вересня – жовтня відбуваються заходи з нагоди 160-ї річниці від дня народження Михайла Коцюбинського – одного з найяскравіших українських письменників-імпресіоністів.

2 жовтня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського викладачами кафедри української літератури було презентовано фотоальбом з елементами навчально-наочного посібника «Шляхами Михайла Коцюбинського: від Вінниці до Чернігова» – унікального і напрочуд важливого видання для освітян, літературознавців, письменників та усіх, хто залюблений в українське художнє слово.

Модераторка зібрання, доцент, завідувач кафедри української літератури Алла Віннічук, запросила до вітального слова людей, які допомагали та сприяли виходу книги у світ – ректора університету, професора Наталію Лазаренко, директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОВА Світлану Юзвак, директора департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Володимира Буняка, декана факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха університету, професора Інну Завальнюк. Вони акцентували на необхідності такого видання як в освітянській, так і загалом у гуманітарній сфері, зазначали, що книга матиме неабиякий резонанс серед читачів.

По тому відбувалася власне презентація альбому. Вікторія Ткаченко, доцент кафедри української літератури, розповіла про вінницький період життя і творчості Михайла Коцюбинського, зосередивши увагу на дитинстві й навчанні, педагогічній і громадсько-просвітницькій діяльності, родинному колі митця слова. Віктор Крупка, доцент кафедри української літератури, говорив про тих, хто сьогодні продовжує популяризувати Великого Сонцепоклонника. Він запрошував до слова директорку Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Ларису Кравченко, очільника Вінницького осередку НСПУ Вадима Вітковського, письменницю Валентину Сторожук, доцента кафедри української літератури, письменницю Ірину Зелененьку, яка, зокрема, звернула увагу на творчість Олександра Мамая – воїна-азовця. Він нині захищає Україну, але зміг приєднатися до онлайн-ефіру та прочитав своє «Фронтове інтермецо», наголосив на тому, наскільки важливо сьогодні донатити на потреби ЗСУ. Оксана Пойда, старший викладач кафедри української літератури, окреслила освітню рецепцію творчості Михайла Коцюбинського: запропонувала присутнім інтерактивні вправи, форми візуалізації, героїв творів письменника у фокусі штушного інтелекту.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На завершення зібрання всіх гостей привітала українською народною піснею «Зійдімося, роде» здобувачка ступеня вищої освіти магістра факультету мистецтв і освітньо-художніх технологій Олександра Корінюк. Запропонована композиція стала своєрідним довершенням акцентів заходу, оскільки налаштувала на візуалізацію завтрашнього дня – просвітленого й переможного.