15 серпня о 17.00 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у рамках спільного з Національною спілкою письменників України проєкту «Майстри слова» відбудеться зустріч із українською кінознавицею, редакторкою, дослідницею історії кіно Ларисою Брюховецькою, яка представить нову книгу — «Іван Миколайчук як національний митець».
Лариса Брюховецька з 1995-го року — головна редакторка журналу «Кіно-Театр», старша викладачка кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія», із 2005-го — керівниця Центру кінематографічних студій НаУКМА. Секретар Національної спілки кінематографістів України. У 2000–2004 рр. — член Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, 2000–2009 рр. — член Експертної ради Держкіно України, 2004–2013 рр. — член Комітету з державної премії імені Олександра Довженка. Із 2020 р. — почесна член-кореспондентка Національної академії мистецтв України.
Також Лариса Іванівна — лауреатка низки престижних премій: премії в галузі літературно-мистецької критики імені Олександра Білецького, мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука, наукової премії імені Петра Могили НаУКМА та ін.; заслужений працівник культури України. Її професійна діяльність відзначена Великою Золотою медаллю Національної академії мистецтв України.
Лариса Брюховецька — авторка численних наукових розвідок у періодиці, збірниках, альманахах та авторка книг про українське й зарубіжне кіномистецтво, упорядниця і наукова редакторка збірників та колективних монографій.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Книга, яку презентуватиме під час зустрічі в музеї літератури, — «Іван Миколайчук як національний митець», — про одного з найяскравіших представників кіно шістдесятих – початку сімдесятих — виняткового часу, коли кіно в Україні здійснювалося як національно самобутнє мистецтво високої зображальної культури й повнокровних емоцій. У виданні розглянуто утвердження Іваном Миколайчуком своєї національної ідентичності, аналізується гуманістичне послання його відомих ролей у кіно, висвітлено і фактично забуті ролі, досліджуються національні пріоритети творчості сценариста, режисера й укладача музичної тканини фільмів. Задля цього залучено документи з архівів, які дають уявлення про цензурні утиски. Особистість Івана Миколайчука розкрито в контексті української культури 1964–1986 років, зокрема й через висловлювання самого митця. Окремий розділ присвячено його участі в європейському кіно і міжнародному резонансу творчості, подані факти заборони на професію.
Модеруватиме зустріч Юлія Бережко-Камінська.
Вхід за квитками музею.