Дарницький районний суд Києва відмовив “чорному” політтехнологу, засновнику каналу “Ісландія” Володимирові Петрову в задоволенні позову до шеф-редакторки “Детектор медіа” Наталії Лигачової про захист честі, гідності, ділової репутації і спростування недостовірної інформації. Як повідомляє gordonua.com, таке рішення суд ухвалив 10 травня, 4 липня про це повідомив Інститут масової інформації.
У жовтні 2023 року Лигачова під час виступу на публічному заході National Media Talk заявила, що Петров 18 травня 2013 року привів на Майдан тітушок, які побили журналістку “5 каналу” Ольгу Сніцарчук.
“Існування Петрова й Іванова в ефірі й те, що Нацрада дала “Ісландії” ліцензію, – це нонсенс. Це чорні політтехнологи, які працюють на Офіс президента, яким не місце ні в марафонах, ні в YouTube, ніде. Вова Петров – це той, хто привів колись тітушок на Майдан, які тоді побили Олю Сніцарчук із “5 каналу”, це той, хто просував купу чорних технологій, і він зараз працює на Офіс президента. Мене дуже дивує, чому ніхто не підкаже Банковій, що це просто стидоба. І таких прикладів дуже багато”, – сказала вона тоді.
Петров просив суд визнати цю інформацію недостовірною і зобов’язати Лигачову спростувати її. У позові він заявляв, що Лигачова нібито поширила щодо нього неправдиву інформацію про приведення тітушок на Майдан, що робить його причетним певною мірою й до побиття Ольги Сніцарчук. Він також погрожував Лигачовій “покаранням”.
Зі свого боку, суд зазначив, що позивач Володимир Петров є публічною особою – “журналістом, відомим блогером, балотувався на посаду президента України, тому має бути відкритим для суворої критики і пильного нагляду громадськості, а межа допустимої критики щодо такої особи є значно ширшою”.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Також суд вважає, що у висловлюванні Лигачової про те, що Петров – “це той, хто привів колись тітушок на Майдан”, не стверджують причетності позивача до кримінального правопорушення – побиття журналістки. Суд зазначає, що поширені Лигачовою висловлювання є її “власною думкою, оціночним судженням”, а не повідомленням про конкретні факти, тому їх не можна визнати недостовірними.
Тому суд відмовив у позові щодо визнання інформації недостовірною й зобов’язання спростувати її. На рішення суду можна було подати апеляційну скаргу упродовж 30 днів із дня його проголошення.
КОНТЕКСТ
45-річний Петров відомий як “чорний” політтехнолог, писало видання “Детектор медіа” 2022 року. У період президентства Віктора Януковича, який утік з України після Революції гідності, компанія Петрова працювала на його адміністрацію, повідомляла “Українська правда”.
27 лютого вийшло розслідування засновника інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона, у якому журналіст розповів, що 2009 року на замовлення колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича й екснардепа від Партії регіонів Володимира Олійника, обвинувачених у державній зраді, Петров вигадав і розкрутив “педофільський скандал” в “Артеку”, щоб у президентське крісло сів прокремлівський кандидат Віктор Янукович. У матеріалі також ідеться, що 2012 року в Одесі Петров керував передвиборчою кампанією Ігоря Маркова, унаслідок чого Марков потрапив у Верховну Раду (2022 року СБУ оголосила його в розшук за підозрою в колабораціонізмі), а 2013 року на замовлення Москви Петров придумав і вивів на Майдан тітушок, провокації та сутички з якими мали якнайбільше розхитати ситуацію. Це згодом призвело до загибелі героїв Небесної сотні, втечі Януковича й анексії Росією Криму, пояснює Гордон.
Окрім того, 2012 року Петров працював у Москві під керівництвом 5-го управління ФСБ на передвиборчу президентську кампанію кремлівського технічного кандидата Михайла Прохорова, за що отримав $1,5 млн і купив на них будинок у Бучі.
У 2015–2016 роках у себе в ефірах Петров казав, що українська армія стріляє по мирних донбаських містах, захоплювався терористом, ватажком так званої “ДНР” Олександром Захарченком, називав війну, яку Росія веде проти України, громадянською. 2019 року Петров запевняв, що найкращий президент – глава Кремля Володимир Путін і Україні потрібен саме такий, як він.
2018 року за $230 тис. Петров придумав і організував секс-скандал “Курячі ніжки” проти тодішньої заступниці глави ДБР Ольги Варченко, щоб не допустити її посісти місце керівника структури. Тоді Петрова вперше затримали, він провів у в’язниці кілька днів. Справи досі не передали в суд, повідомили джерела Гордона.
“Петров ображав Майдан, прославляв Януковича і [оголошеного у розшук СБУ експрем’єра-втікача Миколу] Азарова, влаштовував у Києві мітинги на підтримку російської мови та заявив, що не вважає Крим українським. […] Дії та громадські заяви Петрова прямо підпадають під кримінальну статтю про державну зраду, вони нічим не відрізняються від дій та публічних заяв колаборантів Анатолія Шарія і Діани Панченко, яким СБУ вже висунула підозри у держзраді. За державну зраду карають позбавленням волі на строк від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без нього”, – наголосив Гордон.
Народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко подав до голови СБУ Василя Малюка й генерального прокурора України Андрія Костіна депутатське звернення щодо антиукраїнської діяльності Петрова й Іванова.