Чому потрібно використовувати тейпи для спини

2024-05-07-13-21

Тейпування спини – методика, яка ефективно усуває біль та причину її виникнення. Лікар використовує кінезіотейпи – спеціальні еластичні стрічки із клейким акриловим шаром, який активується від температури тіла людини. Це універсальний спосіб допомоги при проблемах зі здоров’ям, які проявляються больовим синдромом будь-якої локалізації. Вибирати тейпи для спини потрібно правильно.

Ефективність тейпування спини при болях

Ефективність тейпування спини підтверджена авторськими дослідженнями. Стан пацієнтів, що беруть участь в експерименті, вивчався в момент початку випробування через сім днів після носіння тейпів і через чотири тижні. Підсумки даного експерименту показали, що через сім днів після накладання тейпів якість життя пацієнтів значно покращала. А за чотири тижні ознаки явного довгострокового відновлення не були статистично виявлені. За один тиждень спостерігалося збільшення флексії тіла на три градуси. І після чотирьох тижнів носіння тейпів також не було виявлено позитивну динаміку. Досліджувані пацієнти підтверджували, що за тиждень експерименту знизилася страх рухів, але через чотири тижні статистичних доказів був. Експеримент показав, що тейп сприяє покращенню працездатності м’язів. На 23 секунди збільшилася витривалість після тижня з моменту накладання тейпу, а через 4 тижні вона склала 18 секунд.
Результати досліджень показали, що тейпування значно збільшує працездатність різних відділів хребта, знижує болючі відчуття при травмах, вивихах, забитих місцях, прострілах та інших захворюваннях спини, значно покращує витривалість м’язів, що відмінно впливає на якість життя людини. Тейпування не тільки знімає біль, а й усуває причини, що її викликали. З його допомогою відбувається регенерація деформованих зчленувань хребетного стовпа.

Види тейпів

Є кілька різновидів пластиру для кінозіотейпування:

  • Нееластичні – виконані зі 100% бавовни без клейового прошарку. Вони використовуються для зняття навантаження зі зв’язувально-м’язового апарату.
  • Еластичні – у складі переважає бавовна, збільшують стиск тейпованої ділянки.
  • Клейкі – з масивним клейовим прошарком, що дозволяє добре триматися на всіх поверхнях. Це забезпечує підтримку м’язів та суглобів навіть при великих навантаженнях.
  • Когенізивні – кріпляться виключно до іншого кінезіотейпу, застосовуються для підготовки потрібної ділянки до тейпінгу.

Окремо варто сказати про спортивні тейпи. Вони використовуються спортсменами для швидкого відновлення та профілактики травмування. Такі пластирі виконані з бавовни та не містять латексу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Що потрібно знати про тейпування

Тейпувати м’язи спини ефективно при головних болях, надмірній вазі, для профілактики спортивного травматизму, а також під час відновлення після операцій на хребті та м’язах спини.
Протипоказання

  • Порушення цілісності шкіри у місці наклеювання тейпу.
  • Алергія на пластир.
  • Злоякісне новоутворення.
  • Хронічна хвороба у стадії декомпенсації.
  • Висока температура тіла.
  • Психічні розлади.

Показання та протипоказання до тейпування визначає лікар після консультації, ретельного збору анамнезу та огляду пацієнта. У деяких випадках може бути призначено додаткові дослідження.
Кінезіотейп не можна знімати як звичайний лейкопластир ривком. Це може призвести до пошкодження шкіри. Тейп просочують косметичним маслом або іншим засобом деактивує клей. Потім вичікують кілька хвилин і акуратно видаляють стрічку зі шкіри, скочуючи в рулончики. При цьому тканина легко відокремлюється від шкіри, процес не викликає дискомфорту. Після вилучення тейпу шкіра змащується легким косметичним кремом.