ЗАПРОШУЄМО ВАС 15 БЕРЕЗНЯ О 16.00 ГОД. НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ ВИСТАВКИ ГРАФІКИ «ВІДКРИВАЄМО КНИГУ»
На виставці буде представлено оформлення видань художньої літератури – кращі книжкові проєкти за 2019–2023 рр. Їх молоді автори опановують графічний дизайн у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка. У своїх роботах прагнули передати дух тяглості найкращих зразків книжкового мистецтва і втілити актуальні ідеї сучасності.
Участь у презентації візьмуть: декан факультету образотворчого мистецтва і дизайну Остап Ковальчук, ілюстратори та шрифтові дизайнери – Ігор Дудник, Ольга Шпак та ін., молодь – автори графічних творів. Куратори виставки – Оксана Здор та Наталія Балабуха.
Чекаємо на Вас у Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9; корпус 9, зала № 5).
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
*****************
«Відкриваємо книгу» – виставка студентських робіт з дисципліни «Дизайн книги художньої літератури», яку опановує третій курс кафедри дизайну Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка за освітньо-професійною програмою 022.00.02 «Графічний дизайн» першого (бакалаврського) рівня. Експонуються кращі книжкові проєкти за 2019–2023 рр. Їх відбір здійснили куратори виставки – ст. викладач Оксана Здор та викладач Наталія Балабуха.
На сьогоднішній день український книжковий дизайн переживає піднесення у своєму розвитку. Під час осягнення курсу з оформлення видань художньої літератури студенти вчаться бачити книгу цілісним і функціональним арт-об’єктом, якому властива багатошаровість організації та сприйняття. Формують художній образ майбутнього видання у взаємодії тексту і зображень, водночас враховують вплив історичного й мистецького підґрунтя на дизайн книги. Досліджують можливості книжкової форми, структурних елементів книги та взаємовплив і важливість просторово-часового, структурного, ілюстративно-образного та шрифтового рішень. В дизайні книги всі без винятку її елементи: текст, система рубрикації, ілюстрації, службова графіка, навіть пагінація – важливі. Разом з оправою, форзацами, організацією особливих і типових сторінок книжкового блоку, додатковими елементами зовнішнього оформлення з’являється цілісний композиційний образ видання.
Ілюстрування книжки – це ще один спосіб прочитання тексту, ще один спосіб пізнання і одне з найцікавіших завдань для студентів, водночас серйозний виклик під час їхнього професійного становлення.
Гармонійне поєднання ілюстрації зі структурою видання становить окрему цінність в мистецтві книги. Книжкова ілюстрація, як важливий компонент видання, напряму взаємодіє з текстом, хоч і має в собі певні протиріччя. З одного боку, ілюстрація разом зусіма різноманітними елементами, які створюють зображальний простір книги, – візуальна інтерпретація літературного тексту, тобто щось підпорядковане, другорядне. З іншого – повноцінний жанр образотворчого мистецтва, і формує в книзі окремий просторовий і смисловий ряд.
Експозиція представить творчий поступ кафедри дизайну Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного універститету імені Бориса Грінченка широкому загалу поціновувачів мистецтва книги. Учасники проєкту прагнули передати дух тяглості найкращих зразків книжкового мистецтва і втілити актуальні ідеї сучасності. Сподіваємося, виставка надихне всіх зацікавлених не зупинятися в творчих експериментах, заохотить знову і знову навчатися та реалізовувати свої мрії й бажання у творчій професійній діяльності.