Вчені виявили загадкову втрачену мову, якій близько 3 тисяч років

Таємнича мова не має подібності з жодною з відомих давніх писемних мов, поширених на Близькому Сході, але є нюанси.

У ході розкопок у Туреччині виявлено написи невідомою давньою мовою, яку, за попередніми оцінками, використовували близько 3 тисяч років тому.

Про це повідомляє Science Alert.

Секретні тексти були виявлені на одній із глиняних табличок, серед багатьох подібних артефактів, залишених за часів Хетської імперії у другому тисячолітті до нашої ери.

За словами вчених, стародавня таємнича мова не має схожості з жодною з відомих давніх письмових мов, поширених на Близькому Сході. Однак її коріння пов’язують з іншими анатолійсько-індоєвропейськими мовами.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Андреас Шахнер, керівник археологічних розкопок, наголосив, що відчув значущість цього відкриття, коли вперше взяв табличку до рук. Він особливо здивувався, наскільки добре вона збереглася порівняно з іншими 25 тисячами глиняними табличками, знайденими на території столиці стародавнього царства Хетта.

Зазначимо, що дослідники вивчають стародавні втрачені мови за допомогою дисципліни, відомої як дешифрування та розшифрування, а також порівняльно-історичного мовознавства. Спочатку вони вивчають знайдені тексти, намагаючись відновити алфавіт чи ієрогліфи і визначити мову, якою написаний текст.

Вони проводять порівняльний аналіз з іншими відомими мовами, щоб виявити схожість та відмінності. Користуючись спеціальними методами аналізу, вчені можуть спробувати розкодувати та перекласти тексти незнайомою мовою.