Українські видавництва візьмуть участь у міжнародному книжковому ярмарку у Кракові

26–29 жовтня 2023 року у Кракові відбудеться 26-й Міжнародний книжковий ярмарок. У заході візьмуть участь 7 видавництв з України. В програмі передбачені також зустрічі з українськими письменниками та благодійний збір коштів для допомоги українській армії.

Міжнародний книжковий ярмарок у Кракові – це циклічна подія, присвячена книжково-видавничій галузі, що відбувається у столиці Малопольщі з 1997 року. Цьогоріч ярмарок проходитиме вже удавадцятьшосте та присвячений 100-річчю від дня народження польської поетки та нобелівської лауреатки Віслави Шимборської. У звʼязку з цим, гаслом ярмарку у 2023 році є цитата з вірша Шимборської «Народження / Urodziny» – «Стільки світу відразу з усіх сторін світу» / «Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata».

Ярмарок проходитиме з 26 по 29 жовтня у виставковому центрі «Краків EXPO» за адресою вул. Галіцийська, 9 / Galicyjska 9. Цьогоріч вхід на фестиваль є платним. Звичайні одноденні квитки коштують 15 злотих (в четвер і п’ятницю) і 20 злотих (в суботу і неділю), а пільгові – 15 злотих. Родинні квитки та абонементи на всі 4 дні ярмарку коштують 50 злотих. Безплатно увійти на ярмарок можуть пенсіонери старші 65 років та особи з інвалідністю та їхні опікуни. Квитки також не потрібні дітям до 7 років. Квитки на ярмарок можна придбати онлайн за посиланням або у день ярмарку у касі виставкового центру.

Цьогоріч у книжковому ярмарку у Кракові візьмуть участь понад 350 видавництв з Польщі та з-за кордону. Україну представлятиме 7 видавництв: UAComix, Видавництво Старого Лева; видавництво «Час майстрів», «Фоліо», Artbooks; видавництво «Човен», видавництво «Навчальна книга – Богдан». Усі українські видавництва експонуватимуться на стенді D31 у залі Вісла / Wisła.

Ініціаторами створення українського стенда стали краківські кав’ярня-книгарня Nić та книгарня Barnabus, які також представлятимуть книги інших видавництв зі своїх зібрань.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

В межах роботи українського стенда відбудуться презентації книг та зустрічі з українськими авторами:

П’ятниця, 27 жовтня

16:00 – зустріч з Іриною Мацько, презентація збірки казок «Песик, який рахував хмаринки».

Ірина Мацко – українська дитяча письменниця, казкарка, членкиня Національної спілки письменників України, громадська діячка, видавець, голова громадського об’єднання «Творчий простір ОРЕЛІ», керівник креативної студії «ІРИска», журналістка Polskie Radio.

17:00 – зустріч з Ларисою Рудак, презентація роману «Не тепер».

Лариса Рудак – українська письменниця, за першою освітою філологиня, за другою – дитячий психолог. З 2012 року проживає у Вроцлаві. Пише романи та короткі оповідання, а також надає психологічну допомогу українським біженцям. У своїх роботах торкається тем жіночої емансипації, стосунків в родині, виховання дітей, та проблем міграції.

Субота, 28 жовтня

11:00 – розмова «Українська дитяча книга: книжка VS ґаджети» Cпікери: Анна Доміна та Юлія Черевань.

Анна Доміна – письменниця, пише дитячі казки польською й українською мовами. У 2022 році, разом із Ярославою Литвин та Ларисою Рудак, заснувала книжковий клуб у Вроцлаві.

Юлія Черевань – вчителька і викладачка літератури, магістриня філології, письменниця. Авторка підліткової літератури. Пише казки, оповідання, новели. Має 20-річний педагогічний досвід.

12:00 – зустріч з Яном Пєкло, презентація двомовної казки «Золота мурашка».

Ян Пєкло – журналіст, дипломат, колишній посол Польщі в Україні (2016–2019). Працював журналістом. Описував події румунської революції 1989 року та війну в колишній Югославії. Опублікував дві книги про Балкани. Віднедавна пише дитячі казки.

13:00 – зустріч з Ярославою Литвин, презентація роману «Рік розпусти Клауса Отто Баха».

Ярослава Литвин – українська письменниця, романістка. Професійну письменницьку кар’єру розпочала у 2006 році. Її дебютний роман «Ігри» отримав відзнаку конкурсу «Коронації слова», завдяки чому вона стала наймолодшою лауреаткою премії за всю історію існування конкурсу. У 2019 році роман «Рік розпусти Клауса Отто Баха» увійшов до довгого списку Літературної премії «Книга року BBC – 2021».

14:00 – зустріч з Христиною Потапенко.

Христина Потапенко – поетка, перекладачка, юристка, докторантка Ягеллонського університету на факультеті права та адміністрації. Пише та публікує власні вірші. Переклала збірку поезії Яна Пєкли «Світ за поворотом. Колекція ненадісланих листівок» / «Świat za zakrętem. Kolekcja pocztówek nie wysłanych».

15:00 – зустріч з Максом Кідруком.

Макс Кідрук – український письменник і мандрівник. Має авторський проєкт на Українському Радіо. Написав книги «Де немає Бога», «Не озирайся і мовчи», «Зазирни у мої сни», а також фантастичну серію «Нові темні віки» і низку тревелогів. Його твори перекладено німецькою, польською, чеською та угорською мовами. Загалом побував більше ніж у 35 країнах. Наприкінці жовтня відвідає Польщу з благодійним туром.

Неділя, 29 жовтня

14:00 – зустріч з Андрієм Шийчуком, презентація збірки віршів.

Андрій Шийчук – письменник і поет. Магістр хімії Прикарпатського національного університету. Неодноразовий учасник слемів в Україні та літературних фестивалів. Переможець слему у Познані у 2010 році. Живе і працює у Познані. За поетичну книжку «Кахлі» отримав у 2019 році премію імені Василя Симоненка.

На українському стенді D31 відбуватиметься також збір коштів для Фонду Масових Видовищ / Fundacja Widowisk Masowych – організації, яка з 24 лютого 2022 року активно допомагає медикам та солдатам Збройних Сил України. Крім цього, відвідувачі зможуть придбати плакати та інші гаджети, кошти від яких будуть передані фонду.

Дмитро Димидюк

naszwybir.pl