У Києві відкрилась виставка «Бабин Яр: Дзеркала смерті» до 82-х роковин трагедії

28 вересня у виставковому центрі «Жива пам’ять» відкрилась виставка «Бабин Яр: Дзеркала смерті». Мультимедійна документальна експозиція присвячена 82-м роковинам трагедії у Бабиному Яру.

«Виховна функція найважливіша для нас сьогодні в цьому проєкті. Ми формуємо цінності, адже багато людей у світі не знають правди ще досі. Виставка покликана сформувати у відвідувачів небайдужість, співчутливість, солідарність, бажання створювати важливі речі, взяти участь у підтримці України», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Виставка пропонує пройти шляхом, яким йшли у свою останню путь київські євреї 29 вересня 1941 року. На кожному кроці можна зазирнути у численні дзеркала. В них відбиваються долі жертв Голодомору і Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів, в’язнів ГУЛагу, Сирця та Ягідного, військовополонених, вбитих у Катині, Дарниці та Оленівці.

«Бабин Яр – місце нашого спільного болю і пам’яті. З часів отримання Україною незалежності, тут щороку відбувалося вшанування загиблих.    У перший і другий день Йом Кіпуру 1941 року у Бабиному Яру було розстріляно близько 34 тисяч євреїв, за всі роки тут поховано 100 тисяч невинних жертв: євреїв, українців, ромів, людей інших національностей», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Михаель Бродський.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Ми намагалися зробити рефлексію на всі події, які відбувалися протягом страшного ХХ століття. Це не тільки Голокост, Голодомор чи трагедія кримськотатарського народу. Це і Куренівська трагедія. Всі ці трагедії об’єднує те, що вони є людиноненависницькими, людей просто знищували. Тут ми говоримо про гуманізм. Також ми повертаємось і до сучасної історії», – підкреслила директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

За часів Другої світової війни у Бабиному Яру загинуло близько 100 тисяч людей: євреїв, українців, ромів. Але виставка не лише про минулі злочини проти людства, а й про трагедії сучасності. Сьогоднішня агресивна війна, розв’язана росією проти України, вже призвела до багатьох втрат, які ще довго залишатимуться в пам’яті цілих поколінь українців. Жертви тоталітарних режимів раз по раз проходять фатальним шляхом від втрати свободи до втрати життя. Коли нарешті долі українців перестануть відображатися у цих скорботних дзеркалах?

mcip.gov.ua