Першою подією Лондонського книжкового ярмарку 2023 стало відкриття програми Welcome Guest Spotlight Ukraine.
У залі Focus Theatre, біля якої й розташувався український стенд, директор ярмарку Ґарет Реплі представив Україну як спеціального гостя ярмарку. Ґарет Реплі також продемонстрував відеозвернення Олени Зеленської та міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка.
Директор ярмарку зазначив, що вони вирішили підтримати Україну через надання змістовних можливостей, зокрема через участь у програмі Guest Spotlight (Україна є «країною-гостею в центрі уваги» під час ярмарку у 2023 році). Водночас Ткаченко сказав, що Велика Британія однією з перших підтримала проєкт першої леді Books without Borders, допомігши надрукувати 16 тис. книжок для вимушених біженців, а також згадав про проєкт “Season of Culture” як про проєкт зміцнення зв‘язків між Україною і Великою Британією що сприяв популяризації обох культур.
Олена Зеленська у відеозверненні розказала, що росія зараз знищує наші бібліотеки, наші книжки, так само як знищує нас. Також вона зауважила, що зараз з‘являється дуже багато нонфікшн, документальної літератури. «Адже книжки – наші свідки», — зазначила вона.
Одночасно з подією відкрився й український стенд.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
На українському колективному стенді представлені близько 300 книжок від 21 видавництва: «Артбукс», «АССА», «Навчальна книга — Богдан», «Букс енд Картунс», «Віхола», «Видавництво Старого Лева», «Кліо», «Ковчег Україна», «Наш формат», «Ранок», «Саміт-книга», «Час майстрів», видавництво «їzhak», ist publishing, «Парасоля», видавництво «ТУТ», CP Publishing, Ukraїner, а також Національний Центр «Мала академія наук України», Harvard Ukrainian Research Institute та Українсько-єврейська зустріч (УЄЗ).