16 березня на сайті Суспільне Культура стартує партнерський спецпроєкт «Суспільний договір: (пере)осмислення», присвячений однойменній теорії, її національним особливостям і трансформуванню в сучасній Україні. В межах проєкту раз на два тижні на сайті публікуватимуть есеї провідних українських мислителів зі збірки «(Пере)осмислення суспільного договору України», яку впорядкував Аспен інститут Київ.
Автори текстів поділилися своїми роздумами щодо майбутнього устрою нашого суспільства, спільних принципів та цінностей як основи національного відновлення, суперечностей та можливостей, які потребують постійної уваги лідерів та й усіх співгромадян.
«Серед цілей редакції сайту Суспільне Культура — сприяти розвитку культурного капіталу українців. Для цього нам, як українцям, важливо сформувати спільне уявлення про майбутнє країни, а всі суперечності та різницю у поглядах вміти обговорювати у форматі відкритого діалогу. Сподіваємось, що наша співпраця з Аспен Інститутом Київ стане частиною цієї важливої та необхідної розмови, що створить фундамент для розвитку України після перемоги у війні», — коментує спецпроєкт шеф-редактор сайту Суспільне Культура Євген Морі.
Мета спецпроєкту — заохотити українців до роздумів та ширшого діалогу про майбутнє країни, цінності, що об’єднують, та розбіжності, які потребують додаткової уваги. У межах спецпроєкту читачам запропонують долучитись до опитування й відповісти на декілька питань у Google-формі для того, щоб отримати ширший зріз думок українців про суспільний договір та майбутнє країни.
«Ми упевнені, що якомога ширше й відверте залучення до діалогу про суспільну угоду є корисним для розуміння векторів розвитку майбутнього. Саме від нашої здатності домовлятися та спільно діяти залежить і доля перемоги, і доля всієї країни, й навіть доля світового порядку найближчого десятиліття», — наголошує виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Серед авторів есеїв — філософ і письменник Сергій Пролеєв та філософиня Вікторія Шамрай; артменеджерка і генеральна директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта; доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук ВНТУ Олег Хома; письменник, філософ, журналіст і президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко; перекладач, доктор філософських наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка Вахтанґ Кебуладзе; історик, публіцист Ярослав Грицак; надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський; правознавець, політолог, доцент УКУ Всеволод Речицький; міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014) та distinguished fellow у GLOBSEC Павло Шеремета.
Проєкт Аспен Інституту Київ «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).