Історії, прочитані серцем

 
Про книжку Тетяни Майданович  «Охоронниця Слова» (Київ, Криниця, 2013. 280 с.)
Марія ЧУМАРНА
 
А вона – не вигадка: берегиня Слова. Вона  непомітно оберігає наше життя від найважчих помилок – тих, які ми здійснюємо, коли бездумно розкидаємося словами. Її наука – насправді найважливіша: мистецтво вживати слова у їхньому прямому і вельми важливому значенні треба пізнавати упродовж усього життя. І починати змалечку, – з того моменту, коли дитя лише починає вимовляти перші звуки…
Бо все починається зі слова. слово є нашим щоденним життям, слово – носій правди і любові. воно є дією, має силу зцілювати, захищати, творити, але при легковажному ставленні може засмічувати і навіть руйнувати наше життя. Теоретично багато хто з нас із цим погоджується, але коли ми спілкуємося, то слова часто вилітають з уст, як порожні папірці…
Я дуже раджу дорослим, які виховують в сім’ї діток, почитати самим книжку Тетяни Майданович і вибірково, залежно від віку дітей, обговорити зі своїми маленькими друзями казкові історії, які народились не просто  в уяві автора, – вони виросли зі світу дитинства. Тому що цей світ з віком не зникає, – він переосмислюється, «розмальовується» уявою, наповнюється деталями з «дорослих» казок життя. Те, що діти знають серцем і вміють робити з найменшого віку, – довірливо ставитися до кожного живого створіння як до свого друга, – їхні батьки з часом забувають. Тому іноді дітям важко з ними порозумітися. А казкові історії про «Слово, яке нічим не можна замінити», «Про яблука із трояндового куща» та багато інших фантастичних історій, у яких дитина мандруватиме серед близьких серцю рослин, істот, тваринок на межі дитинства і дорослої реальності, допоможуть порозумітися малим і дорослим.
Сучасний світ, який відкривається дітям з телеекранів, з комп’ютерів та багатьох книжок, дуже часто насичений неправдивими і жорстокими вигадками. А для дітей особливо, – як і для дорослих, – основною поживою душі є любов, таємниці доброти, щедрості. Без цього людина навіть звіром не виросте, бо у звірів принаймні ненависті нема. Тому так важливо уважно добирати книжки в дитячу бібліотеку. Довіряти авторам, у яких добре, щире, любляче і «дитяче» серце.
До того ж, Тетяна Майданович допоможе усім своїм читачам поєднати казкові деталі сучасного життя з українською минувшиною, з героями-улюбленцями наших дідусів і прабабусь,  привідкрити завісу таємниць, які приховує в собі класична українська народна казка. А народна казка – це цілий всесвіт українців.
Не можу не згадати про ще одну особливість книжки  «Охоронниця Слова»: ви зможете легко і доступно ввести дітей у світ звуків і літер, пограти з ними у своєрідні мовні ігри, дізнатися та самим придумати багато цікавинок. А все це – у повісті казці „Казкова азбука”. Кожному звукові та кожній літері тут присвячено окремий розділ. Звуки стають зримими, відчутними на дотик, впізнаваними очима і вухом. До того ж, книжка багато ілюстрована й розкішно видана в авторитетному, знаному в Україні і світі видавництві „Криниця”: це чудовий подарунок для дітей та їхніх батьків!

м.Львів

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал