Шрі Оробіндо (англ. Sri Aurobindo, (бенг. শ্রী অরবিন্দ — Шрі Оробіндо, санскр. श्री अरविन्दः — Шрі Аравінда, англ. Sri Aurobindo, урожд. Оробіндо Гхош (бенг. অরবিন্দ ঘোষ Ôrobindo Ghosh, санскр. अरविन्दो घोष, англ. Aurobindo Ghosh (Ghose), (1872–1950) — індійський філософ, поет, революціонер і організатор національно-визвольного руху Індії, націоналіст, йоґін, ґуру і основоположник Інтегральної йоґи.
ВИБРАНІ ЦИТАТИ
«Не уподібнюйтеся багатьом сучасним опонентам, що пригнічують думку багатоскладовими словами або піддаються зачаруванню доказів, заколисуючим заклинанням формулювань і лицемірству слів. Завжди вивчайте; з’ясовуйте розумність того, що представляється побіжно кинутому погляду просто випадковим або ілюзорним.»
«Еволюцію не завершено; розум не є останнє слово, мисляче тварина не є вищий ідеал Природи. Також як людина походить від тварини, так і від людини відбудеться надлюдина».
«Натхнення — лише вузький струмочок у великому потоці вічного знання; воно перевершує розум більшою мірою, ніж розум перевищує достовірність почуттів».
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
«Кажуть, що Євангелія — це фальшивки, а Крішна — творіння поетів. Дякую тобі, Боже, тоді за ці фальшивки і низько схиляюся перед їхніми творцями».
«Існує лише два типи людей, яким світить надія: людина, котра відчула дотик Бога і тягнеться до нього, а також скептик або самовпевнений атеїст. Але що стосується описувачів релігій і наслідувачів вільної думки, то це мертві душі, які слідують за смертю, називаючи її життям».
«Одна з найбільших утіх релігії полягає в тому, що іноді ви в змозі отримати Бога і задати йому гарну прочуханку. Люди сміються над дурістю дикунів, що б’ють своїх богів, коли їх молитви не знаходять відповіді, але насмішники самі при цьому виявляються в дурнях і є дикунами».
«Хіба з того, що добрі гинуть, а злі живуть і торжествують, випливає, що Бог злий? Я не бачу в цьому логіки. Я повинен спочатку переконатися, що смерть і падіння — зло. Часом я думаю, що моменти їх приходу є для нас надзвичайно милостиви. А ми, оглупленні своїми пристрастями і почуттями, переконані, що вони приносять зло, тому що не бажані і не до вподоби нам».
«Егоїзм — це єдиний гріх, підлість — єдиний порок, ненависть — єдиний злочин. Все інше легко звертається в добро, але ці вперто чинять опір божественному».
“Середньовічне Християнство назидало расу: “Людина, ти в земному житті исчадье зла і черв’як із Богом; відкинь егоїзм, живи заради майбутнього і підкори себе Богові і Його священства”. Результати були вкрай невтішні для людства. Сучасне знання напучує расу: “Людина, ти ефемерне істота і не більше для природи, ніж мураха і дощовий черв’як, лише тимчасова комашка у всесвіті. Живи ж тоді заради Держави і підкори себе, подібно мурашкам, уготоване адміністратору і науковому експерту«. Досягне успіху чи це євангеліє більше, ніж перше?»
«Люди все ще закохані в печаль: коли вони бачать когось, хто набагато вище печалі і радості, вони проклинають його і кричать: “О, ти бездушна! «Тому Христос все ще висить на хресті в Єрусалимі». (Шрі Оробіндо. Думки і Афоризми)»