Міжнародна асоціація видавців оголосила прийом заявок на здобуття премії Prix Voltaire 2022, яка щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Про це повідомляє chytomo.com.
Нагорода може присуджуватися посмертно, а серед лауреатів минулих років — видавці від В’єтнаму й Саудівської Аравії до Туреччини й Білорусі. Номінувати видавця можна до 27 березня.
«В багатьох країнах видавці, що допомагають авторам поширювати їхні ідеї у друкованому форматі наражаються на ті ж ризики, що й самі автори, — йдеться у пресанонсі IPA, — і ця робота потребує неабиякої сміливості, альтруїзму та відданості своїм цінностям. Свобода друку не є гарантованою в усьому світі, видавці зіштовхуються зі щоденними спробами урядів, екстремістів або зацікавлених осіб до залякування, нападів, ув’язнень і навіть убивств видавців».
Номінувати на премію може будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. На відзнаку подається кандидатура видавця, яким може бути як окрема особа, так і ініціативна група чи компанія, що поширює свої ідеї у письмовій формі ( в тому числі і через онлайнплатформи). Номінанти повинні мати нещодавно видані твори, спрямовані проти тиску, погроз, залякування та гарасменту. Окрім того, номінувати можна й видавців, що роками відстоюють свободу слова, зокрема й друкованого.
Довгі списки формуватимуть 9 експертів, що входять до Комітету свободи книговидання IPA, що почнуть свою роботу з 27 березня. Лауреата 2022 визначать на 33-му Міжнародному видавничому конгресі у Джакарті (Індонезія) 10-12 листопада 2022 року. Переможець отримає 10 тис. швейцарських франків (що приблизно дорівнює 300 тис. грн).
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Спонсорами премії є європейські видавці й медіа холдинги:
Albert Bonniers Förlag (Sweden)
Bonnier Media Deutschland (Germany)
Holtzbrinck (Germany)
Norstedts (Sweden)
Samlaget (Norway)
Verlag C.H. Beck (Germany)
Лауреатами попередніх років стали:
- ліванське видавництво «Дар Аль-Джадід»(2021),
- в’єтнамське видавництво «Ліберал» (2020),
- єгипетський видавець Халед Лотфі (2019),
- шведський видавець з Гонконгу Гуй Мінхай (2018),
- турецький видавець Турхан Гюнай та видавництво Evrensel (2017),
- саудівський блогер Раіф Бадаві (2016),
- білоруський видавець Ігар Логвінау(2014)
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.