Як обрати плитку для садових доріжок та дачі?

Ландшафтний дизайн при проектуванні ділянки відіграє величезну роль і все частіше до кошторису забудовників входять матеріали для садових доріжок та облаштування парковок та під’їзних шляхів. Потрібно лише розібратися, як вибрати тротуарну плитку правильно, щоб і дизайн не постраждав, і функціональність ділянки покращилася. Одразу ж порекомендуємо АНВИ ГРУПП anvigroup.com.ua.

Умови експлуатації: як виберемо, так і служитиме

Правильно продумана та спланована схема ділянки вирішить безліч питань у майбутньому. Коли забудовник знає, що в такому місці паркуватиметься автомобіль, а там буде клумба, проблем з вибором матеріалів для облаштування не буде. Вибір тротуарної плитки в першу чергу базується на передбачуваному навантаженні, а вона може бути різною.

Чому це важливо — немає сенсу укладати плитку особливої ​​міцності там, де не планується проїзд та паркування транспорту. І навпаки, якщо не зважати на міцність і стійкість до стирання, під колесами автомобіля м’який матеріал товщиною 50 мм скоро перетвориться на уламки і вимагатиме заміни.

Товщина та міцність бруківки

Щоб цього не трапилося, враховуватимемо основний параметр, що впливає на міцність бруківки — товщину:

  • 50-60 мм, така товщина плитки оптимальна для пішохідних зон, садових доріжок, алей, паркових майданчиків;
  • для під’їзних шляхів до будинку та парковок з невисоким навантаженням проходить 60-80-міліметрова товщина.

Якщо ж ми вкладаємо ділянку не у дворі будинку, а біля воріт або на проїжджій частині з високою інтенсивністю руху, то товщина бруківки не повинна бути не менше 120 мм, це стосується і вертолітних майданчиків.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Міцність побічно залежить від розміру, як від товщини. Чим розмір менший, тим міцність вища. Щоправда, роботи та часу на укладання великих площ піде більше, зате зносостійкість поверхні буде дуже високою.

Чим активніше атмосфера впливає матеріал, тим активніше він руйнується. У випадку з тротуарною плиткою дуже важливо враховувати кількість циклів розморожування. Цей параметр обов’язково вказують у документації до матеріалу. Виглядає це так само, як і на документації до цегли або бетону.

Наприклад, бруківка марки F100 може добре працювати при температурах 0 градусів ±7-8°С. Якщо в документації вказана марка міцності та морозостійкості F300, плитку можна використовувати за сильних мінусових температур, до -40-45 градусів. Відповідно, ціна стійкішої до морозів бруківки буде вищою, і її немає сенсу вкладати в південних регіонах, до чого зайві переплати.

Плитка чи бруківка?

Насправді все просто – за технологією виготовлення відмінностей немає жодних. Зазвичай плиткою називають матеріал квадратної чи складної неправильної форми, тоді як під бруківкою розуміють прямокутний камінь правильної пропорційної форми. Звідси і первинна різниця у використанні.

Бруківкою укладають великі площі, це може бути великий майданчик у дворі будинку, проїжджа частина з великою інтенсивністю руху. Плитка з її різноманітною геометрією найбільше підійде для укладання садових доріжок складної форми, паркових майданчиків нестандартної геометрії.

Ще одна відмінність — бруківка, як правило, товща за тієї ж довжини, а це означає, що вона пристосована до вищих навантажень і довше прослужить на проїжджій частині.