На ювілейному вечорі до 75-ліття від дня народження Михайла Слабошпицького було оприлюднено інформацію про заснування премії його імені. Після доопрацювання Положення премії і узгодження всіх питань з її фінансування організатори і засновники премії оприлюднюють це Положення у ЗМІ.
Положення про Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Слабошпицького
Національна спілка письменників України, її Черкаська обласна організація, родина Слабошпицьких (діти Іванна, Мирослав, Святослав та дружина Світлана Короненко-Слабошпицька) з метою пошанування видатного письменника і громадського діяча Михайла Слабошпицького (1946-2021), популяризації його різногранної творчої спадщини, утвердження високих мистецьких стандартів у національному письменстві і літературній критиці, стимулювання учасників літературного процесу засновують Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Слабошпицького (далі ‒ Премія), перше присудження якої відбудеться у 2022 році.
Премію встановлено в номінації художньо-біографічна/мемуарна проза (книги і прирівняні до них видання в літературних журналах, опубліковані протягом останніх 3-х років перед роком присудження Премії).
Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Слабошпицького – 28 липня і вручається в Києві.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Премія присуджується за рішенням конкурсної комісії (журі), яка організовує проведення конкурсу, визначає лауреата премії. Рішення конкурсної комісії (журі) правочинні за наявності двох третин її складу. Рішення про присудження Премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів конкурсної комісії (журі): 50 відсотків плюс один голос від повного складу комісії.
До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які обстоюють гуманістичні загальнолюдські й національні цінності, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська.
Право висунення творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, редакцій, товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття Премії один або кілька творів одного автора. На здобуття Премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно Премія не присуджується.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття Премії, подає до конкурсної комісії (журі) (за адресою: 01601, м. Київ, вул. Банкова, 2, Національна спілка письменників України) такі документи:
– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
– 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;
– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі чи соцмрежах (за наявності).
Конкурс на здобуття Премії оголошується з 1 березня. Прийом творів на конкурс закінчується 15 червня.
Лауреатові Премії вручається диплом, нагрудний знак і грошова винагорода в сумі 25 000 грн. Диплом підписують голова Національної спілки письменників України та голова журі.
Склад журі з присудження Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Слабошпицького:
Світлана Короненко-Слабошпицька (голова журі), Любов Голота,
Валерій Гужва, Володимир Поліщук, Михайло Сидоржевський,
Юрій Щербак.
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.