Щоб купити ніж для початку вам потрібно визначитися з типом ножа або областю його застосування. Є складні ножі, мисливські ножі, ножі для кухні, для туризму і інших сфер застосування. Також ножі бувають з Європи, США, Японії, і звичайно ножі України. Але чи не найважливішим питанням при виборі ножа є вибар конструкції.
Як правило основу рукояті складного ножа https://grandway.ua/catalog/nozhi/ формують сталеві лайнери, в яких виконуються отвори для зниження ваги. Іноді, для максимального полегшення рукоять виконується цілком з пластика, і метал зустрічається тільки в пластині замку та в осьовому вузлі. Сучасні пластики дозволяють так робити, без особливого збитку для міцності.
Осьовий вузол, як правило, виконується на шайбах, металевих або пластикових. Це дозволяє забезпечити якісну механіку і високий рівень міцності. Але одночасно вимагає високого рівня якості при підгонці деталей. Тому все частіше на бюджетних ножах використовують дешеві підшипники, це гарантує відмінну механіку. Але при цьому знижує рівень надійності ножа. І якщо на невеликих ножах EDC-формату підшипники виглядають цілком доречно, то на так званих «тактичних ножах» викликають подив. Так як при серйозному бічному навантаженні, осьової вузол дуже швидко розбивається, і виникає непереборний люфт клинка.
Для блокування клинка у відкритому стані, щоб уникнути складання від навантаження на пальці, і відповідно травм, використовуються різноманітні типи замків.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Найстарішим є бек-лок, який представляє собою підпружинене коромисло, розташоване в спинці рукояті ножа. Зуб коромисла входить в паз на клинку, замикаючи його в відритому стані. При натисканні на клавішу, як правило, розташовану в хвості рукояті коромисло піднімається звільняючи клинок, який можна скласти. До недоліків такого замку можна віднести появу вертикального люфту клинка, через особливості конструкції. Поступово в процесі експлуатації відбувається стирання металу в районі зчеплення зуба коромисла і паза, і клинок починає люфтити.
Іншим найпростішим і популярним замком є лайнер-лок, що представляє собою пружну сталеву пластину, інтегровану в рукоять, яка розпрямляючись при відкритому клинку, впирається в його п’яту, надійно замикаючи клинок.
Високотехнологічним замком є аксис-лок. Для розблокування клинка необхідно відтягнути пальцем руки підпружинені шпинькі, в результаті чого зніметься блокування клинка і з’явиться можливість його відкрити.