Служба зовнішньої розвідки України на честь 30-ї річниці Незалежності розпочинає публікацію документів із архівних фондів, які становлять історичну цінність і містять відомості про події та осіб, що стосуються процесів державотворення в різні періоди української історії, цього разу розсекречені документи про Дениса Квітковського — передостаннього керівника Проводу Українських Націоналістів, пише unn.com.ua з посиланням на повідомлення СЗРУ.
“З нагоди відзначення на державному рівні 30-річчя Незалежності України Служба зовнішньої розвідки України розпочинає публікацію документів із архівних фондів, які становлять історичну цінність і містять відомості про події та осіб, що стосуються процесів державотворення в різні періоди української історії”, — вказано у повідомленні.
У СЗРУ зазначили, що: “Сьогодні Служба зовнішньої розвідки України публікує розповідь про Дениса Квітковського — передостаннього керівника Проводу Українських Націоналістів (1977–1979). Він увійшов у вітчизняну історію як лідер, який увесь свій досвід правника, публіциста, видавця, історика, громадсько-політичного діяча спрямовував на гуртування українців у всьому світі навколо ідеї відродження державності України. За його активною діяльністю в еміграції пильно стежили органи КДБ, про що збереглися матеріали в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України. Розсекречені документи дають змогу повніше осягнути й пізнати цю неординарну особистість”.
СЗР України вже розсекретила і оприлюднила низку матеріалів про діяльність Української Народної Республіки, уряду УНР та її спецслужб в еміграції, Гетьманат і гетьманський рух минулого сторіччя, українську еміграцію 1920–1930-х років, про життя і діяльність тогочасних українських діячів Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Володимира Винниченка, Юрка Тютюнника, Степана Бандери та інших. У 2021 році на сайті СЗРУ вже оприлюднено документи і матеріали про активних учасників національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність Семена Могилу, Федора Боржинського, Олександра Удовиченка, Якова Гальчевського, Андрія Лівицького.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.