Як накопичувати гроші

Коли починати збирати

Можливо, відповідь вас неприємно здивує: відразу ж, коли з’являється стабільний дохід. Перші власні гроші – це велика спокуса. Їх хочеться витрачати на розваги, одяг, нові гаджети – словом, на все підряд. На жаль, життя розставляє все по місцях: рано чи пізно ми розуміємо, що непогано б мати недоторканий запас, який виручить у важку хвилину.

Йти в нуль, перебиваючись від зарплати до зарплати, а тим більше влазити в кредити – не найбільш вдала модель управління фінансами. Якщо ви до цих пір розпоряджалися коштами саме так – мабуть, вам пощастило не зіткнутися з серйозними проблемами, коли гроші потрібні тут і зараз. Немає ніяких гарантій, що удача буде супроводжувати вас і надалі.

З найближчої зарплати відкладіть 10-15% – ці гроші стануть основою вашої фінансової подушки безпеки. Можете обміняти їх на валюту. Тут вам знадобиться це посилання: курс долара Херсон.

Їх не можна чіпати ні за яких умов. Продовжуйте відкладати, поки не набереться сума, рівна вашій зарплаті хоча б за три місяці, а краще за півроку. Готово, тепер у вас є запас на чорний день, але це не означає, що можна забути про накопичення і гуляти відчайдушно.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Гроші, які вдалося відкласти понад суми, необхідної для душевного спокою, можна направляти на досягнення різних цілей. Наприклад, великі покупки, ремонт або поїздку у відпустку. Витрачати на це кошти з недоторканного запасу не можна. Немає нічого гіршого, ніж опинитися без грошей в найпотрібніший момент.

Як збирати гроші

Якщо у вас пристойна зарплата, але відкладати не виходить, настав час розібратися, в чому проблема.

Проаналізуйте свої витрати. Може, ви не в силах відмовитися від регулярних походів з друзями в бар, схильні до імпульсивних покупок або просто не вважаєте за потрібне перед великими придбаннями знайти найвигіднішу пропозицію на ринку? Будьте гранично чесні, обманювати себе немає сенсу. Якщо ви користуєтеся мобільним додатком банку, він підкаже вам, куди йдуть гроші.

Складіть бюджет на місяць. Відразу після того як ви отримаєте зарплату, частину грошей відправте на формування подушки безпеки, потім оплатіть всі рахунки. Сума, що залишилася – то, на що вам доведеться прожити до наступної зарплати. Розділіть її на рівні частини, кількість яких дорівнює кількості тижнів до наступного надходження грошей. Всього місяць життя за такою системою допоможе зрозуміти, які витрати варто оптимізувати.

Розподіліть великі витрати в часі. Відразу кілька великих покупок протягом одного місяця напевно підірвуть ваш бюджет. Порада на майбутнє: якщо мова йде про сезонні покупки (наприклад, одяг або товари для відпочинку і спорту), не ігноруйте розпродажі, вони допоможуть непогано заощадити.

Користуйтеся кредитними картами з розумом. Кредитки дуже корисні, якщо грамотно з ними поводитися. Вивчіть умови: скільки триває безвідсотковий період, які вигідні пропозиції є у ​​банку – може бути, при оплаті кредитною карткою ви отримаєте підвищений кешбек.

Будь-який незапланований дохід варто відправляти в скарбничку. Приміром, вам підвищили зарплату – відкладайте ті ж 10-15%, але вже від поточного доходу.