Українські прикордонники затримали авто з-понад 2000 книг про «подвиги російських силовиків»

124

У Луганській області українські прикордонники зупинили авто, в якому виявили майже 60 картонних коробок з більш як 2,3 тисячі книг російського виробництва.

Про це повідомляє hromadske.ua з посиланням на пресслужбу Державної прикордонної служби.

«Учора (2 квітня — ред.) приблизно о 10 годині вечора наряд відділу «Троїцьке» зі співробітниками оперативно-розшукового підрозділу Луганського загону, реалізовуючи оперативну інформацію, зупинили вантажний мікроавтобус для перевірки. Фургон рухався польовою дорогою біля прикордонного села Лантратівка», — йдеться у повідомленні.

Там уточнили, що у транспортному засобі 57-річний водій разом із 48-річним пасажиром везли майже 6 десятків картонних коробок з понад 2,3 тисячі книг — усе це була друкована продукція російського виробництва.

На Луганщині прикордонники зупинили мікроавтобус російського чтива

❗ Вщерть забитий російським чтивом вантажний мікроавтобус затримали на Луганщині прикордонники. Пізнім вечором він їхав польовою дорогою біля прикордонного села Лантратівка. У транспортному засобі перевозилося майже 60 картонних коробок з більш як 2,3 тисячі книг ?.? https://is.gd/UNyK5oЗа результатами попереднього огляду уся друкована продукція –російського виробництва, є як світові бестселери, так і книги російських авторів, які змальовують «подвиги» російських силовиків, висвітлюють події радянської епохи. Чи є в цих книгах антиукраїнські твори або ті, що містять радянську пропаганду, встановлюватимуть експерти.Наразі з’ясувалося, що водій повинен був доставити російське чтиво у Київ. Свої логістичні послуги він оцінив у 20 тисяч гривень. Його прикордонники притягнули до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та разом із пасажиром та вантажем передали представникам відповідних правоохоронних структур для проведення необхідних експертиз та кваліфікації діяння.

Опубліковано Державна прикордонна служба України Пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

«Серед книг є як світові бестселери, так і продукція російських авторів, яка показує «подвиги» російських силовиків, висвітлює події радянської епохи. Чи є в цих книгах антиукраїнські твори або ті, що містять радянську пропаганду, встановлюватимуть експерти», — додали у ДПСУ.

Оперативники встановили, що водій повинен був доставити книги до Києва. Свої логістичні послуги чоловік оцінив у 20 тисяч гривень.

Чоловіка притягнули до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та разом із пасажиром та вантажем передали правоохоронцям для проведення експертиз та кваліфікації діяння.

У січні 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відповідно до закону, в Україну не можна ввозити видавничу продукцію, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо.

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!