Українська стрічка «Атлантида» вийшла в американський прокат

Український фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, номінований на премію «Оскар» у 2021 році, вийшов на великі екрани у США. Як інформує ukrrain.com, про це повідомляється на офіційній сторінці стрічки у Facebook.

Зазначено, що прокат буде обмеженим. Прем’єра відбулася 22 січня у незалежному кінотеатрі Нью-Йорка Metrograph.

Водночас стартував прокат із рецензії на фільм у The New York Times. У ньому оглядач Гленн Кенні назвав «Атлантиду» «надихаючою і приголомшливою притчею».

Раніше Український Дощ писав, що Український оскарівський комітет номінував фільм «Атлантида» на премію «Оскар» у 2021 році.

Нагадаємо, події фільму відбуваються у 2025 році, коли Україна перемогла у війні на Донбасі. Ці території знову підконтрольні Києву, але непридатні для життя. Тоді там народжується нове кохання.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Усі актори фільму – непрофесійні. Зокрема, у зйомках брали участь колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Фільм знімали у Маріуполі та Києві. Частково зйомки «Атлантиди» профінансувала держава.

Стрічка вже зібрала купу міжнародних нагород. Спочатку її відзначили на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», потім фільм отримав чотири гран-прі та його показали на понад 50 фестивалях. Зрештою, картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн.

У широкий український прокат стрічка вийшла 5 листопада 2020 року.

Британська академія кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA) оголосила лонг-лист претендентів на основні номінації премії, і в цей список потрапив український фільм режисера Валентина Васяновича “Атлантида”.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.