Жіноча контрацепція користується широкою популярністю вже кілька десятків років. Практично кожен вид контрацептивів можна придбати в інтернет-аптеці Apteka.com, попередньо проконсультувавшись з лікарем. У цій статті ми поговоримо про те, які види жіночих контрацептивів існують і як вибрати найкращий варіант.
Види жіночих контрацептивів
На ринку представлені кілька різних видів жіночих контрацептивів, що дає можливість кожній представниці прекрасної статі вибрати найбільш зручний та надійний спосіб. Розглянемо найпопулярніші:
- Протизаплідні таблетки https://a.com.ua/kontratseptivy – такі лікарські препарати вважаються найпоширенішими для захисту від небажаної вагітності. Їх використовують жінки по всьому світу через зручність та відносну безпеку.
- Пластирі. Це невеликі клейкі пластирі, що наклеюються на шкіру. Вони містять певну комбінацію гормонів, які поглинаються через шкіру та запобігають овуляції.
- Вагінальні кільця. Це гнучке кільце, що містить комбінацію гормонів, яке вводиться у піхву. Гормони вивільняються та поглинаються через вагінальні тканини, запобігаючи овуляції.
- Запобіжні пластини. Це тонкі пластинки з поліуретану або нітрилу, які накладаються на піхву перед статевим актом, щоб запобігти контакту сперматозоїдів з шийкою матки.
- Внутрішньоматкові спіралі (ВМС). Це пристрої, які вводяться до матки лікарем. Вони запобігають зачаттю, створюючи запальну реакцію всередині матки та змінюючи склад та рух сперматозоїдів.
- Інші бар’єрні методи. До них відносять діафрагми, пробки шийки матки та вагінальні супозиторії. Вони є перешкодами, які блокують доступ сперматозоїдів до матки.
Протизаплідні таблетки
Гормональні контрацептиви містять комбінацію гормонів або один гормон, який змінює природний цикл овуляції у жінок або створює умови, необхідні для запобігання зачаттю. Але слід зазначити, що такий спосіб контрацепції не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом, тобто його слід використовувати лише з постійним партнером. Є два типи протизаплідних таблеток: комбіновані та прогестинові.
Перші містять два типи гормонів – естроген та прогестин. Ці таблетки пригнічують овуляцію (вивільнення яйцеклітини) та змінюють слизову оболонку шийки матки, роблячи її важкодоступною для сперматозоїдів. Комбіновані таблетки приймаються щодня протягом 21 дня, за якими слідує семиденна перерва без таблеток, протягом якої зазвичай відбувається місячна кровотеча.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Прогестинові протизаплідні таблетки містять лише прогестин і зазвичай пропонуються жінкам, які не можуть або не бажають використовувати комбіновані таблетки. Прогестинові таблетки змінюють слизову оболонку шийки матки, потовщуючи її та роблячи менш проникною для сперматозоїдів. Вони також можуть зменшити активність фалопієвих труб, що ускладнює проходження заплідненої яйцеклітини. Прогестинові таблетки приймаються щодня без перерв.
Як вибрати відповідний спосіб контрацепції?
Вибір жіночого контрацептиву залежить від багатьох факторів, включаючи здоров’я, вік, репродуктивні плани, особисті переваги та медичні рекомендації. Перед тим, як зробити вибір на користь того чи іншого методу жіночої контрацепції, важливо звернутися до лікаря та не призначати такі засоби самостійно. Тільки спеціаліст зможе провести повноцінне обстеження, обговорити ваші потреби та надати вам детальну інформацію про різні методи контрацепції. Деякі з них контрацепції можуть бути неприйнятними у разі певних медичних станів чи протипоказань. Лікар допоможе визначити, які методи будуть безпечні та ефективні саме для вас.