Все про підготовку до іспиту TOEFL?

TOEFL – Test of English as a Foreign Language – спеціально розроблений іспит з тестування американського варіанту англійської мови. Цей іспит є необхідним, якщо ви плануєте навчатись або працювати у країнах, де навчання ведеться американською англійською.

Радимо прочитати цікаву статтю: https://cambridge.ua/uk/blog/some-any-no-v-anglyjskom/ з якої ви дізнаєтесь все про вживання займенників Some, Any, No.

Формат іспиту

Перш ніж почати підготовку до іспиту, варто добре ознайомитись з його структурою та формою проведення. Іспит можна скласти як і у звичайній аудиторії на папері (займе 2 дні) або з комп’ютера, так і з власного дому в онлайн-форматі. Щодо самого іспиту, він як і всі, складається з чотирьох частин: Listening, Reading, Writing та Speaking. Розгляньмо більше деталей щодо кожної з частин:

Listening – прослуховування до дев’яти різних записів, серед яких академічні лекції на специфічні теми. Для паперового формату аудіювання займе до 40 хвилин та для онлайн-формату аж до 1,5 год.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Reading – прочитання не більше 5 текстів з обиранням правильної відповіді, що на папері займе близько години та онлайн до 1 години 20 хвилин.

Writing – написання есе обсягом 300-350 слів в паперовому варіанті, що займе близько пів години та 2 есе для варіанту складання іспиту на комп’ютері, на які відводиться 50 хвилин.

Speaking – говоріння займає 20 хвилин вашого часу; через те, що здебільшого іспит складається онлайн, учасникам необхідно записати свою відповідь самостійно, а саме висловити свою думку згідно з поставленими питаннями та відправити екзаменаторам.

Найвища кількість балів, яку ви можете отримати за складання іспиту – 120. Кожен з аспектів окремо оцінюється максимально в 30 балів. Втім, TOEFL не категоризує ваші бали у шкалі склав/не склав. Кожен вищий навчальний заклад або роботодавець сам визначає поріг для вашого прийняття чи не прийняття.

Кроки підготовки до іспиту

Визначте ваш рівень англійської

Перед тим, як розпочати власне підготовку, радимо знайти надійний спосіб перевірки ваших знань. Наприклад, British Council має додаток, де ви можете безплатно пройти 40-хвилинне тестування, що досить точно допоможе визначити ваш рівень. Втім, якщо ви хочете отримати найточніший результат, пропонуємо звернутись до нашого мовного центру, а перед цим пройти онлайн тестування на нашій онлайн-сторінці. Коли ви визначите свій рівень, ви зможете зорієнтуватись скільки часу на підготовку вам знадобиться. Скажімо, якщо ваш рівень В2, ви вже можете розпочинати підготовку до TOEFL, якщо ж рівень нижче – краще спочатку здобути високий середній рівень.

Оберіть комфортний для вас підручник

Вибір підручника є дуже важливим, адже він буде вашим постійним компаньйоном аж до дати іспиту. Зазвичай підручника обирає вчитель, але якщо ви націлені на самостійну підготовку ось перелік якісних підручників на будь-який смак:

The Official Guide to TOEFL

Princeton Review TOEFL iBT Prep

Collins English for Exams, TOEFL Listening & Speaking Skills

Trivium Test Prep TOEFL Preparation Book

Winning TOEFL Essays the Right Way

Ці підручники розроблені згідно з вимогами самого іспиту, втім радимо також шукати й додаткові джерела для розширення своїх знань з лексики та граматики.

Більше практики

Так само як і з підручниками, ваша практика навичок говоріння, аудіювання та письма не повинна обмежуватись лише заняттями з самої підготовки. Позаяк ви, ймовірно, плануєте проживати в англомовному середовищі, наполегливо радимо слухати англомовні подкасти, дивитись документальні фільми, інтерв’ю, практикуватись в написанні есе різних типів, а також по можливості відвідувати розмовні клуби або ж знайти англомовних приятелів. Гарною ідеєю буде також записувати свої усні думки на диктофон та відео, адже це буде частиною вашого завдання на самому іспиті.

Проходимо тренувальні тести

Усі ваші зусилля можуть виявитись марними, якщо ви не будете проходити симулятор іспиту перед його складанням. Це важливо не лише для того, щоб перевірити свої знання, а також для того, щоб навчитись орієнтуватись в завданнях та самому форматі. Непідготовлений учень може розгубитись на іспиті, і втратити дорогоцінний час на те, щоб розібратись у питаннях і завданнях. Отож, не зволікайте, а скоріш знаходьте безплатні зразки тестування у гуглі.

Отже, нехай іспит TOEFL не лякає вас. Ваша наснага помножена на виважену підготовку гарантує вам високі результати. Якщо ж ви зацікавлені у підготовці з учителем або просто у «прокачуванні» наявного рівня – радо запрошуємо на наші англійські курси.