Симптоми, за яких обов’язково потрібно звернутися до кардіолога у Вінниці

157

Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смерті людей у ​​всьому світі. Тому так важливо знати основні симптоми, за яких обов’язково потрібна консультація і візит до кардіолога у Вінниці.

Будь-які за характером та локалізації болі в грудній клітці

Особливо якщо:

  • вони виникають по центру за грудиною та в лівій половині грудної клітки, в ділянці серця;
  • віддають у шию, нижню щелепу, ліву руку, обидві руки, в спину;
  • виникають після фізичного навантаження.

Якщо біль такого характеру з’явився вперше (або якщо вони вже тобі знайомі, але почали частішати і посилюватися), необхідно звернутися до лікаря. Якщо болі різко посилюються, необхідно викликати швидку — даний синдром може розглядатися як гострий коронарний синдром (нестабільна стенокардія, передінфарктний стан, можлива гостра патологія аорти).

Задишка та раптові напади задухи

Відчуваєте, що дихати так само важко, як після марафону, а ви нічого важчого за книжку сьогодні не піднімали? Несподівано випробували стан, близький до бронхіальної астми, але цього захворювання не було? Такими симптомами проявляється один із різновидів серцевої недостатності — серцева астма. Небезпечний життєзагрозний наслідок серцевої астми – набряк легень.

Відчуття перебоїв у роботі серця

Серце б’ється неритмічно, то ледве тріпоче, як поранений птах, то завмирає, то раптом починає шалено битися. Причин такого явища безліч — від остеохондрозу та ендокринних захворювань до гострого інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця. Обов’язково проконсультуйся зі спеціалістом.

Прискорений або дуже рідкий пульс

Частим вважається пульс понад 100 за хвилину, а рідкісним – менше 50-60 за хвилину. Дуже низький пульс (менше 40 ударів на хвилину) вкрай небезпечний: від нестачі кисню страждає головний мозок, може статися непритомність, травми при падінні. Але найстрашніше — зупинка серця, яка без екстреного медичного втручання може призвести до смерті. Високий пульс у поєднанні з перебоями в серці може спровокувати інсульт, серцеву астму, раптовий аритмічний шок, гостру лівошлуночкову недостатність. Феномен прискореного чи сповільненого пульсу обов’язково слід досліджувати.

Епізоди втрати свідомості

Непритомність і переднепритомні стани (тобто епізоди різкої слабкості, запаморочення, потемніння в очах, що не супроводжуються втратою свідомості) можуть супроводжувати інсульт (крововиливи в мозок), свідчити про цукровий діабет та внутрішні кровотечі. Причиною можуть бути порушення функції серця, і тоді втрата свідомості може призвести до смерті. У будь-якому випадку навіть при непритомності, після якого твій організм швидко відновився, необхідно обстежитись. Якщо у когось при тобі трапилася непритомність, негайно викликай швидку.

Підвищення артеріального тиску вище 140/90

Високий тиск може призвести до гіпертонічного кризу, який, у свою чергу, може призвести до інсульту, інфаркту, важких уражень нирок, інвалідності.

Зниження тиску нижче 90/60

Гіпотонія також призводить до недостатнього кровопостачання, кисневого голодування мозку, непритомності. Ішемічний інсульт при гіпотонії також можливий, як і на тлі підвищеного тиску.

Фіолетовий, синюшний колір губ

Посинення губ також називають ціанозом. Ця специфічна ознака говорить про проблеми з легенями чи серцем: у крові недостатньо кисню, кров перенасичена вуглекислим газом. Нерідко синюшні губи – ознака пороку серця.

Набряки ніг

Набряки можуть виникати з різних причин (у тому числі при варикозі, наприклад). Але найчастіше це ознака серцевої недостатності, а також вад серця, перенесеного інфаркту, кардіоміопатії, аневризму аорти та ін.

Спадковий фактор

Обов’язково потрібно звернутися до кардіолога, якщо в сім’ї близькі родичі мали випадки раптової смерті. На жаль, успадкування серцево-судинних захворювань – дуже поширене явище.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!