Порівняння теплої підлоги і радіаторів опалення

245

Щоб зрозуміти, яка система ефективніше обігріває будинок і працює економічніше, слід порівняти технічні характеристики, вартість облаштування та особливості роботи обладнання.

Вартість облаштування системи

Якщо порівнювати вартість установки водяної теплої підлоги і радіаторів, то монтаж традиційних радіаторів обійдеться домовласникові дешевше. Складність пристрою теплої підлоги в тому, що найчастіше на труби доводиться заливати бетонну стяжку, підключати їх до котла окремим контуром. Перед укладанням труб підлогу потрібно теплоізолювати, щоб не обігрівати землю. Для цього під труби укладають шар утеплювача – екструдованого пінополістиролу (ЕППС) товщиною від 30 до 120 мм.

Через велику кількість будівельних робіт, купити теплу підлогу обходиться дорожче, ніж зробити розводку труб з радіаторами від котла по дому. Підраховано, що навіть покупка обладнання для влаштування теплої підлоги обходиться в два рази дорожче, ніж придбання потрібної кількості труб і радіаторів для обігріву приміщення.

Після монтажу обладнання система тестується, опресовується і запускається в роботу. Експлуатація кожної з них вимагає витрат. Що економічніше – тепла підлога або радіатори? Відповідь на питання однозначна: водяні теплі підлоги – найбільш економічний спосіб обігріву приватного будинку. Пояснюється це декількома причинами.

Для нормальної роботи ТП потрібно нагріти воду в трубах до 35 – 40 градусів за Цельсієм, а в радіаторах теплоносій повинен мати температуру 65-85 ° C. Навіть якщо розводку труб по будинку для радіаторів і підігріву підлоги зробити від одного котла, ефективність теплих підлог буде вище.

Радіатори ставляться під вікнами, тому нагріте ними повітря відразу ж охолоджується, стикаючись з холодним склом. У випадку з ТП ця проблема відсутня. В результаті теплі підлоги виявляються ефективнішими на 10-20%.

Але в приміщеннях, які обігріваються теплими підлогами, спостерігається побічний ефект відсутності радіаторів під вікнами. Проблемою може стати запотівання склопакетів, під якими немає радіаторів з інтенсивною конвекцією тепла. На склі може утворюватися велика кількість конденсату, особливо в сильні морози. Щоб цього не відбувалося, експерти радять поєднувати монтаж ТП з установкою якісних енергозберігаючих вікон.

Економія при установці в будинку теплої підлоги викликана ще й тим, що для створення комфортного мікроклімату в кімнаті досить температури всього + 22 ° C, так як ноги знаходяться в теплі, людина не мерзне. При радіаторному опаленні комфортною буде температура в приміщенні + 24 ° C – для підтримки більш високої температури витрачається більше енергії.

Економія від використання теплих підлог, в порівнянні з використанням радіаторів опалення, становить близько 10 – 20% за весь опалювальний сезон.

Прокоментуєте?