Натуральна і органічна косметика: у чому відмінності

Натуральна та органічна косметика – сьогодні ці визначення регулярно зустрічаються у рекламних кампаніях брендів. Тренд на натуральність у світі зберігається вже протягом десяти років і вказує на збільшену свідомість споживачів. Це, безперечно, великий плюс. Проте антагоністом натуральної косметики стає косметика “синтетична”.

Для початку дамо визначення натуральної https://suemade.com/for-face/ та органічної косметики. У першому випадку у складі засобів повинні бути присутні інгредієнти натурального походження. Вони можуть виступати як активи (володіти антиоксидантними, освітлювальними та іншими властивостями), так і використовуватися для консервації продукту.

Вимоги до органічної косметики набагато жорсткіші. У ній вміст натуральних компонентів має становити щонайменше 95%. Усі інгредієнти мають бути отримані з відновлюваних джерел екологічними методами. Упаковка повинна бути виготовлена ​​з біорозкладних або матеріалів, що переробляються. Також не допускається наявність у складі популярних синтетичних компонентів. Відповідність стандартам підтверджується спеціальними сертифікатами екологічних організацій.

Може здатися, що користь органічної косметики очевидна і варто віддавати перевагу саме їй. Часто буває так, що виробники органічної косметики демонізують синтетичні продукти. Подібне твердження ґрунтується на уявленні про те, що лише на 100% природне може бути нешкідливим. Але все ж таки хіміки-технологи мають іншу точку зору.

Синтетичні продукти десятиліттями випробовуються вченими-хіміками. Будь-який інгредієнт, як натуральний, і синтетичний, може викликати індивідуальну реакцію. Нажаль, від цього ніхто не застрахований. Проте засоби, розроблені в лабораторних умовах, мають стабільніші формули. Вони набагато рідше мають алергенні, камедогенні та інші негативні властивості, ніж органічні продукти, що не проходили обробку.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Є ще одна неочевидна перевага натуральної косметики перед органічною. Мікроелементи у складі рослин можуть мати цілу низку корисних властивостей. Але вони ніяк не виявлять себе на шкірі, якщо будуть нанесені у чистому вигляді на її поверхню. Тому технологи виділяють екстракти та інші похідні рослин, використання яких вже матиме виражений ефект.

Про користь натуральної косметики можна судити за кількістю активів, що містяться у складі. Синтетична основа допомагає доставити шкірі компоненти, а також утримати їх. Тому некоректно визначати будь-які перевірені інгредієнти, як хороші чи погані, незалежно від їхнього походження. Вони працюють у симбіозі.

Справедливим буде відзначити, що органічна косметика також удосконалюється: з’являється дедалі більше формул, у яких кількість натуральних компонентів наближається до 100%. Але ми рекомендуємо засновувати свій вибір на потребах шкіри: зволоження, відбілювання, тонізування тощо. Іноді інгредієнти у складі засобів конфліктують один з одним, що може спричинити зниження ефективності або її повного нівелювання.