Концерти для чайників: поради глядачам-новачкам

Отже, відбулося: ви вирішили вперше сходити на концерт. Обрати куди саме можна на Афиша в Киеве. Емоції вирують вже за кілька місяців до заповітної дати, в голові цілодобово транслюються хіти улюбленої групи, а день концерту позначений у вашому календарі червоним кольором. Але ви, новачок в концертній справі або просто нечастий гість на музичних заходах, хвилюєтеся, що щось може піти не так, що ви багато чого не знаєте, що якась прикра дрібниця затьмарить ваші враження.

Ми зібрали список питань, які найчастіше виникають у недосвідчених глядачів, і склали своєрідний гід, який допоможе вам заздалегідь підготуватися до концерту і насолодитися ним по максимуму.

Де продаються квитки?

У касах місця проведення концерту і на сайтах, що спеціалізуються на продажу квитків. Організаторам немає сенсу приховувати від вас цю інформацію, тому всі необхідні посилання зазвичай присутні в офіційній зустрічі заходу.

Головне – десять разів подумайте, перш ніж купувати квитки з рук, щоб не попастися на вудку шахраїв, яких останнім часом стало особливо багато, і уникайте неперевірених сайтів, які організатор ніде не згадує.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Коли купувати квитки?

Якщо ви дійсно хочете потрапити на цей концерт, має сенс потурбуватися покупкою якомога раніше. У деяких випадках ціна квитків піднімається ближче до концерту, а в день заходу вона стабільно вища. А якщо виконавець, якого ви захотіли послухати наживо, популярний в вашому місті, є ймовірність, що квитки і зовсім закінчаться задовго до концерту.

Втім, не варто надмірно панікувати з цього питання: настільки затребуваних артистів не так вже й багато. Навіть якщо організатор нагнітає обстановку і пише, що квитки закінчуються, пам’ятайте, що квитки, як правило, надходять у продаж хвилями аж до призначеної дати.

Обмеження за віком суворі?

Зазвичай документи не дивляться. Коли в усі входи рветься знавісніла натовп фанатів, охоронцям не до перевірки паспортів. Втім, бувають і винятки.

Існують люди, для яких електронний квиток – найзручніший спосіб потрапити на концерт. Але, купуючи електронний квиток, треба подумати, чи готові ви зіткнутися з низкою складнощів і непорозумінь.

Буває так, що пристрій, що зчитує приймає такі квитки з горем навпіл. Іноді виявляється так, що ви кілька годин стоїте в черзі саме в той вхід, де електронні квитки зовсім не приймають. У практиці автора статті був і такий випадок, коли охоронці прийняли листочок незнайомого виду за підробку та абияк погодилися пропустити на концерт мало не через півгодини, коли боротися за заповітне місце у огорожі було марно.

Якщо для вас це важливо, дотримуйтеся традиційних квитків (та й виглядають вони симпатичніше).

Найважливіша частина електронного та й будь-якого іншого квитка – штрих-код, а штрих-коди за станом на 2021 рік не роблять в кольорі.

До речі, якщо вам складно протистояти спокусі викласти свіженький квиток на улюблену групу в соціальні мережі, не забудьте приховати штрих-код. Зловмисники можуть скористатися ним, щоб пройти на концерт раніше вас і таким чином анулювати справжній квиток.