Як вибрати електроскутер для літньої людини чи інваліда

Можливість пересуватися компактним транспортом без необхідності застосування фізичної сили – вкрай важлива для цих категорій громадян. Вікові обмеження в рухливості, а тим більше при фізичних вадах значно погіршують якість життя. Індивідуальний електротранспорт в змозі вирішити багато проблем.

Тепер дістатися до потрібного місця, навіть досить віддаленого, можна значно простіше та без сторонньої допомоги. Придбати такий засіб пересування можна за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/electricstrokes/, в українських інтернет-магазинах електроскутери представлені досить широко.

Але як підібрати модифікацію, розраховану саме на інвалідів та пенсіонерів? Розглянемо, на що саме звертати увагу в першу чергу.

Електроскутери для інвалідів

Базові вимоги тут прості: такий транспортний засіб має бути комфортним, надійним та безпечним, щоб без особливих перешкод можна було пересуватися в умовах заторів та дорожного полотна не найкращої якості.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Більш специфічні вимоги для категорії людей з обмеженими можливостями:

  • зручне сидіння з можливістю коригування положення по куту нахилу та висоті (ідеальний варіант – крісло);
  • підставка для ніг;
  • 1-2 корзини для транспортування негабаритного вантажу;
  • фари для пересування в темну пору доби;
  • ручна та автоматична гальмівна система;
  • підлокотник чи інші пристосування для забезпечення зручної посадки/висадки;
  • дисплей, на який виводяться основні параметри руху;
  • дзеркала заднього огляду;
  • електроскутер має бути обладнаний засобами, що запобігають перекиданню.

Є й інші рекомендації. Бажано, щоб конструкція скутера була складаною: в цьому разі його можна буде зберігати навіть в квартирі, а при необхідності перевозити в багажнику автомобіля. Чим менша вага – тим краще.

Якщо вистачає місця, краще брати в поїздки запасний акумулятор: в такому разі шанси попасти в скрутне становище зводяться нанівець.

Більшість з цих рекомендацій підходять і щодо скутерів для літніх людей.

Різновиди електроскутерів для пенсіонерів та інвалідів

Якщо вибирати між трьох- та чотирьохколісними варіантами, потрібно врахувати, що триколісні набагато легші, більш маневрові, але більш схильні до перекидання.

Такі скутери можуть мати як передній привід, так і задній (класичні в переважній більшості передньопривідні). Якщо потрібна максимальна вантажопідйомніть – вибирайте варіант з чотирма колесами, але для таких моделей потрібні й акумулятори відповідної потужності.

Якщо їздити доведеться не тільки по асфальту, вибирайте скутер с широкими шинами і глибоким протектором.

Вантажопідйомність слід підбирати таким чином, щоб, крім власника, мати можливість перевозити до 50 кг вантажу.

В будь якому разі потрібно враховувати індивідуальні особливості людини, стан здоров’я та її особисті вподобання. Не зайвою буде і консультація сімейного доктора.

При купівлі електроскутера потрібно подбати про необхідні аксесуари: шолом, світловідбивний жилет, захист від сонця та доща у вигляді навісу тощо.